Hakan Albayrak saçmalıyor

17 Mayıs 2013 Cuma, 15:58

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, gazeteci Hakan Albayrak’ın çarpıcı Reyhanlı iddialarına çok sert cevap verdi.

 

Star Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak’ın ‘Reyhanlı’da patlama olduktan sonra bozkurt işareti yapanlar Suriyelileri öldürdü’ iddiasına MHP’li Şefik Çirkin sert tepki gösterdi.  Çirkin, Albayrak’ın sözlerini ‘sefil iddialar’olarak nitelerken şunları söyledi:

“Hakan Albayrak Reyhanlı hakkındaki sefil iddialarını yenilerken bir yandan da Suriyeli’leri öldürenlerin bozkurt işareti yaptığını ısrarla ifade etmektedir. Bu zat televizyon televizyon gezeceğine önce savcılığın bu konudaki sorularına cevap verebilmişmi önce onun hesabını versin. Reyhanlı halkı 2 yıldır Suriyeli mültecilere gözü gibi bakıyor. MHP olarak bizde bu yardımda pay sahibiyiz. Onların dramlarına sessiz kalabilmek kesinlikle mümkün değildir. Ben dün sayın İçişleri Bakanımıza bu sorunu çözmek için ”bana ne düşüyorsa hazırım” demiş bir MHP milletvekiliyim…Olay gününden itibaren tarihimizde bir şehrin yaşayacağı en büyük dramı yaşayan Reyhanlı’dayım.Daha bu gün geldim”

ÜLKÜ OCAKLARI HALKI TESKİN ETTİ

Çirkin olayları önlemek için ülkü ocaklarının çaba harcadığını belirterek sözlerinin şöyle sürdürdü:

“Kapı kapı gezdim gerek parti teşkilatım ve gerekse ülkü ocaklarıyla halkı bir yandan teskin bir yandan teselli ettik. AKP’li belediye başkanımızda bunu biliyor ve bize sağolsun teşekkür etti. Buna noluyor anlamadım?  Hükümet de devlet de her şeyi biliyor çıkıp açıklasınlar… Reyhanlı ve ülkücülerle ilgili ilginç hatıraları olduğunu tahmin ettiğimiz bu zat da elinde ne varsa açıklasın. Hatta durmasın savcılara  gitsin.Bir cinayeti biliyorsa saklamanın da suç olduğunu bilmesi gerekir. Biz Reyhanlı olarak hala acımızla uğraşıyoruz bizi rahat bıraksınlar”

AKŞAM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz