Washington Times: Erdoğan hayal kırıklığına uğrayacak

16 Mayıs 2013 Perşembe, 14:32

Washington Times gazetesi, Erdoğan’ın Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barak Obama’dan Suriye’de “uçuşa yasak bölge”yi talep etmesi beklendiğini belirterek “Ancak Sayın Erdoğan, muhtemelen hayal kırıklığı içinde ayrılacak” sözlerini kullandı. Yapılan yorumda Irak’ın kuzeyindeki aşiret yapılanmalarına ilişkin “Irak Kürdistan’ı” ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

Washington Times, analistlerin Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasındaSuriye konusunda istediklerini elde etmesinin pek olası görünmediği görüşlerine yer verdiği haberinde Stratejik ve Uluslararası Etüdler Merkezi’nin kıdemli savunma uzmanı Anthony Cordesman’ın ABD politikasında bir kaymanın, ancak ABD ve Rusya’nın düzenlemeye çalıştıkları Suriye görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanması veya görüşmelerin yapılamayacağı anlaşılması durumda olabileceği değerlendirmesini de aktardı.

“TÜRK LİDERİN KARŞILAŞACAĞI SORULAR”

Gazete “Suriye Sayın Erdoğan’ın Washington toplantılarına hakim olması beklense de Türk liderin, ülkesinin Iraklı Kürdistan ile derinleşen enerji bağları, Türkiye’nin İsrail ile ilişkisi ve İran’ın oluşturduğu tehdit ile ilgili sorularla karşı karşıya kalacağını” öne sürdü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz