Ünal Aysal’dan bomba açıklamalar

16 Mayıs 2013 Perşembe, 10:06

Geçtiğimiz sezon F.Bahçe bizi TT Arena’da 2-1 yendi. Saha içinde sevindiler, zıpladılar. Taraftarımız alkışladı. Bunların resimlerini gösterebilirim. Bu bir aldatmaca mıydı?

 

Şampiyon unvanıyla geldikleri Kadıköy’de 2-1 yenilmelerine rağmen sahanın ortasında sevinen G.Saray’ın amacı F.Bahçelileri provoke edip, Sarı-Lacivertliler’in ceza almasını sağlamak mıydı? F.Bahçe cephesi, bu soruya “Evet, G.Saraylılar’ın amaçları bize ceza aldırtmaktı. Yenilen takımın rakip takımın sahasında ve seyircisi önünde sevindiği nerede görülmüş?” yanıtını veriyor. G.Saraylılar ise, sevinmelerinin en tabi hakları olduğunu savunuyor.

BUNA NİYE TEPKİ GÖSTERİYORLAR Kİ!

DÖRT gündür tartışılan bu olaya, konunun en yetkili isimlerinden biri olan G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, farklı bir bakış açısı getirdi. Geçen sezon, 22 Nisan 2012’de oynanan Süper Final Şampiyonluk Grubu maçını hatırlatan Ünal Aysal, “Türk Telekom Arena’da F.Bahçe bizi 2-1 yendi. Sahanın ortasında zıpladılar, oynadılar, sevindiler. Biz alkışladık. Şimdi niye tepki gösteriyorlar anlamadım. Bunlar her yerde olan şeyler” diye konuştu.

SAHA ORTASINDA NİYE SEVİNDİLER?

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman ve F.Bahçe eski Asbaşkanı Ali Koç’la birlikte katıldıkları Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’ndaki şölende soruları yanıtlayan G.Saray Kulübü Başkan Ünal Aysal, önemli konulara temas etti. G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “G.Saray’ın Kadıköy’deki derbide saha ortasındaki sevinmesi gerginliğe yol açtı. Bu rakibi tahrik etmek amacıyla yapılmış bir hareket miydi?” şeklindeki soruya, şu karşılığı verdi:

EŞYANIN TABİATINDA ZATEN BU VAR

“GEÇTİĞİMİZ sezon F.Bahçe bizi Arena’da 2-1 yendi. Saha içerisinde sevindiler, zıpladılar, oynadılar. G.Saray taraftarı alkışladı. Bunların resimlerini gösterebilirim. Bu, bir aldatmaca mıydı? Eşyanın tabiatında zaten bu var. Gençler heyecanlarını da sevinçlerini de bu şekilde ortaya koyuyorlar. Bu, doğal bir şeydir. Sevinirsin, üzülürsün. Zaten bunlar olmazsa spor yok. Olamaz da.

FENERLİLER DE BUNA ÇALIŞIYOR…

MESELEMİZ, sahalarımızda bu eğlencelere ve üzüntülere değil, centilmenlik dışı olaylara mani olmak. Biz de buna çalışıyoruz. Yüzde 100 eminim ki, F.Bahçe yönetimi ve diğer kulüp yönetimleri de buna çalışıyor. Elimizden geleni yapacağız. Zamanla başaracağımıza inanıyorum. Biz bunun için çabalıyoruz.”

ARA SIRA KAZALAR OLUR

Ünal Aysal: Gençler bazen enerji taşmaları yaşayabiliyor!

FEYZİYE Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa Yerleşkesi’nde düzenlenen “100 Yıllık Okullar Şöleni”ne katılan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Türk futbolunun her zaman daha iyiye gittiğini savunarak, “Daha da iyiye gidecek. Ara sıra kazalar oluyor, yanlış tutumlar olabiliyor. Gençlerin bazen enerji taşmalarından dolayı olaylar yaşanıyor. Ama bunları kesinlikle camialara bulaştırmamak lazım” diye konuştu.

ŞAFAK KAYARLAR/AKŞAM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz