Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Fenerbahçe’den İlginç Açıklama

16 Mayıs 2013 Perşembe, 02:15
Fenerbahçe’den İlginç Açıklama

Yapılan açıklamada, resmi niteliğinden şüphe duyulmayacak görüntü ve belgelerin varlığı halinde, en sert tedbir ve kararların alınacağı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kulübümüz tarafından 15 Mayıs 2013 tarihinde yapılan basın toplantısında;

Kulübümüz ve ülkemiz açısından oluşturulmaya çalışılan ırkçılık algısı kesin bir dille reddedilmiş, bu yöndeki tavrımız açık ve net olarak ortaya konmuştur.

Toplantıda özenle ve sadece kaynağı, sıhhati ve aktörleri belirli olan ve son 48 saatlik süre zarfında kamuoyuna servis edilen görüntü ve kişilerle sınırlı kalınarak çok tehlikeli sonuçlara ulaşabilecek bu algı bertaraf edilmeye çalışılmıştır.

Toplantıyı müteakiben özellikle sosyal medya ekseninde kaynağı, sıhhati ve amacı bilgimiz dahilinde olmayan bir takım görüntüler kamuoyuna servis edilmiş ve edilmektedir.

Konunun hassasiyeti ve kulübümüzün toplantıda vermiş olduğu mesajlar açık ve  nettir. Kulübümüz bu kararlarının sonuna kadar arkasındadır.

Resmi niteliğinden şüphe duyulmayacak ve algı kirliliği yaratmaya yönelik olmayan görüntü ve belgelerin varlığı halinde, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün benzeri görülmemiş nitelikteki en sert tedbir ve kararları alacağı şüphesizdir.

Bununla birlikte bu niteliğe haiz olmayan hiçbir görüntü ve belge üzerinde yapılan tartışmalara taraf olmayacağımızı hatırlatır, bu tartışmaların sonucunda Türkiye’nin zarar göreceği gerçeği ve ikazını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla

Fenerbahçe Spor Kulübü”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz