Terörü Protesto Suç Olursa !

15 Mayıs 2013 Çarşamba, 00:30

Bazı sivil toplum kuruluşlarının üyesi yaklaşık 200 kişilik grup, Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak AK Parti İl Başkanlığına yürüyerek basın açıklaması yapmak istedi.

Polis, izinsiz olduğu gerekçesiyle yürüyüşe izin vermeyerek grubun dağılmasını istedi. Yolu trafiğe kapatan eylemcilerin dağılmaması üzerine ekipler, biber gazı ve copla müdahale ederek grubu dağıttı.

Bur süre sonra tekrar toplanan gruba Atatürk Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürünmesi ve basın açıklaması yapılması için izin verildi. Sular Mevkisi’ne geldiklerinde yeniden AK Parti İl Başkanlığı önüne yönelmek isteyenler ile grubun diğer üyeleri arasında tartışma yaşandı.

Grup adına Güven Boğa’nın basın açıklaması yapmasının ardından protestocuların bir kısmı dağıldı, bazıları ise yürüyüşe devam etmek istedi.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da bu sırada bölgeye gelerek grubun dağılması için bazı grup üyeleriyle görüştü. Polisin Atatürk Caddesi’ne yönlendirdiği eylemcilerden bazılarının polis araçlarına taş atması ve çevreye zarar vermesi üzerine ekipler, bir kez daha müdahalede bulundu.

Müdahalenin ardından bazı eylemciler ara sokaklara dağıldı, grubun diğer üyeleri ise olaysız şekilde caddeyi terk etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz