İnce’den,”İnce” Sorular

15 Mayıs 2013 Çarşamba, 23:58

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’ hakkında soru önergesi verdi. İnce’nin “ince sorulardan”oluşan soru önergesinde bakan olduktan sonra makam odasında yapılan tadilat ve tefrişat harcamalarının miktarını ve özel kalemde aşçı ve garson işe başlatıp başlatmadığını sordu.

Ayrıca İnce, Kültür ve Turizm Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara cevap aradı:
“Sizden önceki Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay tarafından kullanılan makam odasındaki masanın şu anda Bakan Yardımcısının sekretaryasında kullanıldığı doğru mudur?
Bakan olduktan makam odanızda yapılan tadilat ve tefrişat harcamalarının miktarı nedir?
Bakan olmanızdan sonra Bakanlık makam odasında ve özel kalemde hangi eşyalar değiştirilmiştir? Bu değişim nedeniyle harcanan paranın miktarı nedir?
Kültür ve Turizm Bakanı olduktan sonra özel kalemde aşçı ve garson işe başlattınız mı? Başlattıysanız bu uygulamanın gerekçesi nedir?
Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin göreve başladıktan sonra odasında hangi değişiklikleri yapmıştır? Bu değişiklikler için harcanan para miktarı nedir?
Tamirat-tadilat ve tefrişat için ihale açılmış mıdır? Açılmışsa ihale hangi usulle yapılmış ve hangi firmalardan teklif alınmıştır?
Siz Bakan olmadan önce Kenan Erol ne iş yapıyordu? Şu anda görevi nedir? Kenan Erol’a makam arabası ve şoför tahsis edildiği doğru mudur?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz