“Ölen Her Vatandaşın Sorumlusu Erdoğan’dır”

14 Mayıs 2013 Salı, 14:49
“Ölen Her Vatandaşın Sorumlusu Erdoğan’dır”

CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasına Reyhanlı’da gerçekleşen saldırıları değerlendirerek başladı. Beş önemli tespiti olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu yaşananların tek sebebinin ülkenin iyi yönetilmemesinden kaynaklandığı ifade etti. Kılıçdaroğlu Türkiye’nin dış politikasını da yerden yere vurdu.

ÖLEN 51 VATANDAŞIN SORUMLUSU RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR

Türkiye’de ve Suriye’de ölenlerin sorumluları olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı gösteren Kılıçdaroğlu, “Yeni evlenecek gençler, vatandaşlar hayatını kaybetti. Türkiye buna layik mi? İstanbul’da Suriye’de çocuklar öldü neden görmüyorsunuz diyor. Ey Recep Tayyip Erdoğan sen Reyhanlı’yı neden görmüyorsun! Başbakan’ın annesi öldüğünde medya yas ilan etti. Reyhanlı’da 51 kişi öldü. Acaba bu medya ne yaptı? Rabbinin sana nasıl hitap edeceğini sen mi belirleyeceksin? Kibirin böylesine bu millet ilk kez tanık oluyor. Kendisini öbür dünyada Türkiye Cumhuriyeti başbakanı ilan edecek. Kimsin sen Recep Tayyip Erdoğan! Bu ülkede senin çocukların ölüyor! Kalkmış Analar Ağlamasın programında şov yapıyor. Ölen 51 vatandaşın sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Nerede bir vatandışımızın derdi varsa CHP tüm kadrolarıyla oradaydı” diye konuştu. 

SEN BATILI GÜÇLERİN TAŞERONUSUN

Başbakan Erdoğan’ın bölgeye gidemediğini belirten Kılıçdaroğlu Erdoğan’ suçladı. Kılıçdaroğlu, “Kendisi ABD ziyaretinden sonra Reyhanlı’ya gidecekmiş. Malum Gazze’ye de ABD ziyaretinden sonra gidecek. Sen batılı güçlerin taşeronusun! Reyhanlı’da dünyanın oyunu aldın, sen kalktın o vatandaşların başına felaket oldun” dedi. 

KILIÇDAROĞLU’NUN REYHANLI’DAN 5 TESPİTİ

-Hatay’da kimin olduğu belirsiz-

“Suriye’deki çatışmalardan dolayı o vatandaşlar komşu ülkelere dağıldı. Türkiye’ye gelen Suriyelilerle bizim sorunumuz yoktur. Ama lülteci kampı dışında ne olduğu belirsiz insanların ev kiralamaları, bomba yapmaları dışarıya gidip gelmeleri bizim kabul edeceğimiz bir durum değildir. Bunu Hatay’da yaşayan herkes biliyor. Bizim insanlarımız Suriyelilerle kavga ettiğinde gözaltına alınıyor. Nasıl böyle bir şey olabilir?”

-Ajanlar cirit atıyor-

-Güvenlik zaifiyeti var. Yabancı devletlerin ajanları Hatay’da cirit atıyor. Hatay’da her ülkeden istihbaratçı var. böyle devlet olabilir mi?

-Bizim sınır diye bir şeyimiz kalmamış. Tam bir yol geçen hanı. İsteyen istediğini getirip götürüyor. Marjinal gruplara yer verdin. Burada eğitim yapın dedin. Eline silah verdin. Kardeşini öldür dedin. Güvenlik güçleri sınırı yol geçen hanına çevirdi. Bu emri kim verdi? Bizzat Recep Tayyip Erdoğan verdi. 

-Yanlış dış politikası yürütülüyor. Esed’i suçlamak kolay. Sınırı koruyacak biziz. Ben hiçbir zaman Esed kardeşimdir demedim. O dedi. Esed’le tatile çıkan o. Türkiye’yi bu noktaya getiren yanlış dış politikadır.

-İkisi de birbirinden farklı değil. Al bir diktatörü vur öbür diktatöre. Ne çapı var ne de yeteneği var. Parmak işaretiyle çağırılan bir dışişleri bakanı. Biz herşeyi biliyoruz. 

-Eğer dış politikanızı başka bir ülkenin çıkarları üzerine inşa ederseniz, milleti felakete sürüklersiniz.  Süriye’de ölen her çocuğun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır.

-Dışişleri bakanlığında Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık koltuğunda ise Recep Tayyip Erdoğan oturduğu müddetçe Türkiye’ye huzur gelmeycektir.

-Ülke iyi yönetilemiyor. Terör var. Vatandaşın üzerinde korku var. Yeter ki halkına hesap verebilen iktidarı getiren. O iktidarın adı CHP’dir. 

-Yalancıdan başbakan olmaz demiştim. Bunu içten söylemiştim. Siyasetçinin görevi doğruları halka söylemekten geçer. 

TÜRKİYE’NİN IMF’YE BORCU

-Bakma Recep din kardeşiyiz diye. Bu kadar da atılmaz ki Recep! Yalan makinasıyım dedi. Yalanları tespit ediyorum dedi. Halka yalan söylüyorlar. 19. anlaşmayı yaptılar. IMF ile 10 milyar dolarlık stand by anlaşması yapmışlardı. Bu kadar kuyruklu yalan olmaz.

-Bizde halka hizmet Hakka hizmettir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz