Tayyar’dan şok açıklamalar

13 Mayıs 2013 Pazartesi, 14:24

AKP’nin gazeteci kökenli Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar , Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu oldu. Tayyar, Gaziantep ve Reyhanlı’dakipatlamalara değinirken muhalefete yüklendi.
“Bombayı atan irade ile CHP yönetiminin ortaya koyduğu irade örtüşüyor!”dedi.

Gaziantep’te 10 kişinin ölümü 68 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan patlamaya da değinen Şamil Tayyar ” Gaziantep’teki saldırıda zaafı olan Emniyet Şube Müdürü şuanda Hatay’da!”dedi.

“Gaziantep’te yine böyle bombalı bir eylem gerçekleştiğinde 10 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.” diyen AKP Gaziantep Milletvekili Tayyar , ” Ondan sonra emniyetle alakalı ciddi birtakım ifadelerim olmuştu. Onun sonucunda oradaki Emniyet Müdürü’nü görevden aldılar. Şimdi o görevden aldıkları İstihbarat Müdürü nerede biliyor musun? Hatay’da. Yani o Gaziantep’te 10 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırının gerçekleştirildiği sırada zaafı bulunan ve bu konuda hesap vermesi zor olan İstihbarat Müdürü Hatay’da.” diye konuştu.

“Emniyet kaynaklı istihbarat zafiyeti var!”

“Bu son hadisede yaklaşık 1 haftadır bir istihbarat akışı var. 5 bomba yüklü araç ile ilgili istihbarat bilgisi olduğunu duyduk. 2 tanesi patlatıldı ama kalan 3’ünde bomba var mı? İstihbarat ne derece doğru bilmiyoruz. Burada karıştırılan bir şey var. Milli İstihbarat Teşkilatı sadece istihbarat verir. Operasyon gücü yoktur. Reyhanlı emniyetin nüfuz alanı içerisinde ve orada emniyet kaynaklı istihbarat zafiyeti var.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz