Kadıköy’de ‘Muz’ Rezaleti

13 Mayıs 2013 Pazartesi, 10:18
Kadıköy’de ‘Muz’ Rezaleti

Bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisi daha olaylı başladı, olaylı bitti. Karşılaşma öncesinde Sarı-Kırmızılı futbolcular ısınmaya çıktığında tribünlerden Eboue’ye muz atılarak başlatılan ırkçı saldırı şok etkisi yaratırken, ardından gelen ses bombası Burak Yılmaz’ın dibinde patladı. Maç başladıktan sonra gerilim sahaya da yansıdı.

Her dakikasında olay var

İki takım futbolcuları arasındaki mücadele, zaman zaman tartışmaya hatta kavgaya dönüştü. Melo’nun faul yaptığı oyuncudan özür dilemeye giderken Emre tarafından sert bir şekilde durdurulması, kaleci Volkan ile Drogba arasında yaşanan tartışmalar, 90 dakikanın kolay kolay bitmeyeceğini gösteriyordu. Nitekim ikinci yarının sonlarına doğru gerilim tavan yaptı. Tam uzatmalara girilmişken, Sabri Fenerbahçe ceza sahasına doğru koşu yaptı. Bu sırada kalesini terk eden Volkan’la söz duellosuna giren Sarı-Kırmızılı oyuncu, üzerine doğru yürüyen tecrübeli kaleciye aynı şekilde karşılık verdi.

100 dakika bile yetmedi!

Bunun üzerine Volkan, Sabri’nin boğazına iki eliyle sarıldı. Bir anda ortalık karıştı, iki takım futbolcuları birbirine girdi. Hakem Cüneyt Çakır, her iki oyuncuyu da kırmızı kartla saha dışına gönderirken, sakinlik uzun süre sağlanamadı. Fenerbahçe’de kaleye Mehmet Topal geçerken, karşılaşmanın son tartışması Amrabat ve Kuyt arasında yaşandı. Maç biterken, dakikalar 100’ü geçiyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz