Milletvekillerine Kıyak Yapılmasını Savundu !

09 Mayıs 2013 Perşembe, 11:00
Milletvekillerine Kıyak Yapılmasını Savundu !

“Milletvekillerine yeni özlük haklar tanıyan teklif” ile ilgili görüşü sorulan Yeniçeri, “Milletvekillerinin farklı bir statüde olmaları dolayısıyla bazı farklılıkların verilmesi aslında doğal karşılanması gereken bir husustur ama bu, vatandaşın ve kamu vicdanının kabul edemeyeceği ölçüde olamaz” şeklinde konuştu.

Yeniçeri, “SGK’lı vatandaşın ödeyeceği ücret iki katına çıkarılırken, milletvekillerinin kendisi ve yakınlarına ömür boyu sağlık sisteminden yararlanma hakkı verilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz, bu kıyak değil mi?” sorusuna, “Milletvekiline bu tür bir ayrıcalık tanımak yerine vatandaşa böyle bir ayrıcalık tanımak gerekli ama milletvekilini de güçlü kılmak durumundasınız. Milletvekilliğini yapması için kendisini güçlü hissetmesi lazım. Milletvekiliğini güçledirmeden demokrasiyi güçlendiremezsiniz” cevabını verdi.

Kütahya’ya giderken araçlarını durduran trafik polisinin kendilerine uyguladığı tavırdan rencide olduklarını belirten Yeniçeri, “Kütahya’ya gidiyorduk, araç biraz hızlı gidiyordu, iki milletvekili vardı. Polis durdurdu ‘radara yakalandınız’ dedi. Şoför ‘araçta milletvekili var’ dedi. Polis, emir komuta içerisinde ‘ruhsat, ehliyet’ dedi, biz de bu tavrından rencide olduk. Bize daha kibar davranabilirdi” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz