Final Penaltılarla Geldi

09 Mayıs 2013 Perşembe, 03:24
Final Penaltılarla Geldi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, artık önlerinde ulaşabilecekleri bir tek Ziraat Türkiye Kupası’nın kaldığını söyledi. Maçtan sonra değerlendirmelerde bulunan tecrübeli hoca, “Benfica maçı sonrasında takımdan hem zihinsel hem de psikolojik anlamda bir boşalma bekliyordum. Belediye maçında bu ortaya çıkmıştı. Bu maça ne kalacağını ben de merak ediyordum. Artık ulaşabileceğimiz bir tek kupa var. Bu anlamda da özellikle Belediye maçından sonra bir kademe üste çıkmamız gerekiyordu.
Çok geniş alanda kaldık, oyuncularım birbirlerini tamamlayamadı. Eskişehir de geniş alanda kalmamızdan faydalandı. Maçı çevirmek için yeterince pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Amaç turu geçmekti. Penaltılarla da olsa finale kalmayı başardık. Oyuncularımı ayakta kaldıkları ve turu geçtikleri için kutluyorum. Darısı finale” sözlerini sarfetti.

‘Ceplerinde ne kaldıysa…’

Daha sonra derbiye değinen Kocaman, şunları söyledi: “Açıkçası yarın bir hasar tespiti yapacağız. Kalan oyuncuların durumu ne, oynayanların durumu ne? 1-2 günü toparlanmayla geçirip, cumartesi günü antrenman yapacak ve pazar günü maça çıkacağız. Oyuncularım Galatasaray derbisinde, ceplerinde, bedenlerinde kalan ne varsa ortaya koyacak, bu maçın yorgunluğu ne olursa olsun,
gerekli eforu sarfedecektir. Bundan hiç kuşkum yok. Sadece Galatasaray derbisi değil, puan kazanmaya da ihtiyacımız olan bir maç.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz