“İbrahim Yazıcı Büyük Adamdı”

08 Mayıs 2013 Çarşamba, 02:38
“İbrahim Yazıcı Büyük Adamdı”

Bursaspor’un eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor’u İbrahim Yazıcı’nın 5. büyük yaptığını dile getirerek şunları söyledi:

“Türk futbolunun, Bursa şehrinin, Bursaspor camiasının başı sağolsun. Mekanı cennet olsun. Onu sevenlere Allah sabır versin. İbrahim Yazıcı büyük adamdı. Onun büyüklüğü Bursaspor’u 5’inci büyük yaptı. 4 sezon içinde güzel günler yaşadık. Türk futboluna altın harflerle yazılacak başarılara imza attık. Bu da hayat. Bir şekilde son buluyor. Hepimiz çok üzüldük. Bundan sonra yapılması gereken şey dua etmek. Futbolcu kardeşlerimizin de bundan sonraki dönemde İbrahim Yazıcı’yı yattığı yerde rahatlatacak mücadeleyi ortaya koymaları. İbrahim Yazıcı ile ben 4 sene geçirdim. Onu yaşadım. Üzüntümüz çok büyük.”

Yönetim kurulu üyeleri vefat bilgisinin ardından açıklamada bulundu. Yönetim adına konuşma yapan İkinci Başkan Recep Bölükbaşı şunları söyledi:

“Çok değerli başkanımız, ağabeyimiz, dostumuz, şampiyon başkanımız sayın İbrahim Yazıcı’yı kaybettik. Çok üzgünüz. Başta ailesine, yönetim kuruluna, Bursaspor taraftarına, Bursamıza başsağlığı diliyoruz. 3 günden beri başında bir ümit bekledik. İçimizde hissettik. Sürekli onurlu ve dik duran başkanımız vardı. Daha önceden de bir kaç kez sıkıntılar yaşamıştı. Şaka yapıyor diye düşündük. Ama bu sefer bizi gerçekten derinden üzdü. Görevi başında vefat eden ilk başkandır. Kendisinden sonra çok zor olacak. Göreve geldiğimizden beri bizlere çok güzel hedefler gösterdi. Başarıları nasıl yakalanacağını anlattı. Onların neticesinde de Bursaspor şampiyon oldu. Bursaspor kamuoyu onu şampiyon başkan olarak anacaktır. Biz yönetim kurulu olarak kendisinden çok şeyler öğrendik. Hedefleri vardı. Prensipleri vardı. Çok zor bir durum. Tekrar başımız sağolsun. Ailesiyle yaptığımız görüşmeler neticesinde perşembe günü saat 10.30 gibi Atatürk Stadı’nda tören yapacağız. Onun akabinde öğlen namazına müteakip Ulu Cami’de cenaze namazını kılıp, Emirsultan Mezarlığı’na defnedeceğiz.”

Hikmet Karaman: Türk futbolu büyük bir değerini kaybetti

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman önemli açıklamalarda bulundu. Karaman, “Ordu deplasmanında şunu ifade etmişti; ‘Benim nasıl adam olduğum öldükten sonra anlaşılacak’ dedi. Önemli olan yaşarken anlaşılması. Şimdi biz başkanımızla ilgili çok önemli şeyler konuşuyoruz. Büyük adam diyoruz. En son dönemde yönetim kurulu ve başkan birlikteydik. Bence Türk futbolu, yönetici adına, başkanlık adına büyük bir değerini kaybetti. Türk futbolunun başı sağolsun. Yakınlarına ve ailesine de başsağlığı diliyoruz. Bursa şehri, Bursaspor taraftarı başkana yapacağı görevi yerine getirmeli” diye konuştu.

Ömer Erdoğan: Başımız sağ olsun

Bursaspor Kaptanı Ömer Erdoğan, hastane önünde basın açıklaması yaptı. Çok üzgün olduklarını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Hepimizin başı sağolsun. 3 gündür hepimiz dua ettik. Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine sabır diliyorum. Gerçekten insan şu durumda konuşmak bile istemiyor. Takım arkadaşlarım adına birkaç kelime söylemek istedim.” Kaptan Ömer Erdoğan konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Emre KOŞAK – DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz