Alex Ferguson Bırakıyor

08 Mayıs 2013 Çarşamba, 11:43

Dünya futbolunda bir dönem kapanıyor… 26 yıldır Manchester United’ı yöneten Sir Alex Ferguson, sezon sonunda emekli olacağını açıkladı.

71 yaşındaki Ferguson, United’ı olabilecek en güçlü konuma getirdiğini ve artık emeklilik vaktinin geldiğini söyledi. United’ın başında menajer olarak son olarak West Brom karşısına çıkacak Ferguson, ardından United’ın yönetim kurulunda görev alacak.

İngiltere futbol tarihinin en önemli figürlerinden Ferguson, United’ın başında geçirdiği 26 yılda toplam 49 kupa kazandı.

13. Premier Lig şampiyonluğunu bu sezon kazanan Ferguson’ın United ile 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor.

İNGİLİZ BASINI YAZMIŞTI
İngiliz basını Manchester United Menajeri Alex Ferguson’ın her an emekliliğini açıklayabileceğini iddia etmişti. Önce sessiz kalan ManU yönetimi, bugün iddiaları doğruladı.

The Telegraph ve The Times, ManU’da oyuncuların haftasonunda oynayacakları lig maçı öncesi, önemli bir açıklamaya hazırlıklı olmaya çağrıldıklarını, 26 yıldır United’ın başında bulunan 71 yaşındaki Alex Ferguson’ın emeklilik kararı aldığını yazmıştı.

Gazeteler, kalça ameliyatı olması gereken Ferguson’ın operasyon için ligin bitimi yerine ağustos ayının sonuna gün almasını bir emeklilik sinyali olarak nitelendirmişti. United yönetiminin sessizliği, iddiaları güçlendirmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz