“BDP ANAMUHALEFET PARTİSİ OLACAK”

07 Mayıs 2013 Salı, 10:09

Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki doktoruna “seni sağlık bakanı yapacağım” demesinden sonra ilginç bir öngörü de Sırrı Sakık’tan geldi. Sakık, AKP’li medya kuruluşlarından birisi olan haber7.com’un ofisini ziyaret etti. Son derece kaliteli bir psikolojik operasyon dili kullanan Sakık, Türkiye’nin hiç de hoşuna gitmeyecek bir öngörü de bulundu. Sakık şunları söyledi:

-Geçen AK Parti’den bu sürecin sonunda BDP’nin ana muhalefet partisi konumuna gelebileceği noktasında bir açıklama gelmişti. Sizin böyle bir öngörünüz var mı?

Bu iddiayı AK Parti’den önce ilk tespit edenlerden biriyim. CHP ve MHP’nin yerine biz ana muhalefette olacağız önümüzdeki dönem. Bizim haklılığımız var. Kamuoyundaki parlamentodaki duruşumuz çalışmalarımız var. Türkiye aslında bize haksızlık yapıyor. Biz bir Türkiye partisiyiz. Türkiye’nin temel sorunlarını parlamentoya taşıyan tek muhalefet parti biziz. Türkiye’nin ruhuna uygun parlamentoda grubu oluşturan biziz. Bizim grubumuza bakın çözümün ne olduğunu göreceksiniz. Grubumuzda İslami kesimden arkadaşlarımız vardır. Sosyalisti vardır, Türkmen’i vardır, Arap’ı vardır, Süryani’si vardır, Kürdü vardır ne derler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz