YÖK Çözüm Sürecine Katkı İstiyor !

06 Mayıs 2013 Pazartesi, 19:20
YÖK Çözüm Sürecine Katkı İstiyor !

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Türkiye’nin önemli bir dönüm noktasında olduğunu belirterek, çözüm sürecinde üniversitelerin sürece pozitif katkı yapmasının en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

Çetinsaya, Katip Çelebi Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Üniversiteler Bölge Toplantısı kapsamında İzmir’deki üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldi.

Çetinsaya, toplantının basına açık kısmında yaptığı açıklamada, İzmir’deki üniversitelerin sorunlarını, çözüm yollarını masaya yatıracaklarını, rektörlerin dile getirmek istedikleri konuları, YÖK ile ilişkilerini konuşacaklarını belirtti.

Bölgesel toplantıların bu sene Türkiye’nin önemli bir dönüşüm dönemine denk geldiğine işaret eden Çetinsaya, “Ülkemizin önemli bir dönüşüm olan çözüm süreci içerisinde bu toplantıları anlamlı buluyorum, bu sürecin bir parçası olarak da toplantıları devam ettiriyorum” dedi.

Gökhan Çetinsaya, Türkiye’nin çok önemli bir dönüm noktasından geçtiğini hatırlatarak, “Bu noktada üniversitelerimizin pozitif katkı yapması en büyük beklentimiz. Akademisyenler, öğrenciler olarak hem aydın, vatandaş sorumluluğumuz var hem de üniversitelerin topluma hizmet etme fonksiyonları olarak sürece mutlaka pozitif katkı yapmaları bekleniyor. Bu sürecin pozitif etkilerinden faydalanması bekleniyor üniversite içi ilişkilerin. Bu konularda arkadaşlarımla değerlendirmeler yapacağız” diye konuştu.

Çetinsaya, öğretim görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara da hız verdiklerini kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz