“KAN AKACAK”

06 Mayıs 2013 Pazartesi, 16:01

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ağasarlılarla kol kola horon oynadı, PKK ile yapılan müzakereleri eleştirerek, AKP’yi topa tuttu.

“KAN AKACAK HABERİNİZ OLSUN”

Koray Aydın, “ bu süreçten bir MİT müsteşarı bir başbakan bir de iki tane bakanın haberi var diğerlerinin haberi yok. Ülkemiz ayrılık aşamasına geldi ve her geçen gün bu ayrışma daha da hız alıyor. Allah göstermesin eğer ayrışma yolu daha da derinleşirse bu topraklarda kan akmaya başlayacak. Bu ülkede her kes iç içe bir yapı oluşturmuş durumda. Saray Bosna’daki gibi katliamlara neden olabilir. Kan aka bilir. O zaman biz 15 sene önce yanlış yaptık demek durumu kurtarmaz.”dedi.

Aydın, “Çözüm sürecini takip etmek üzere AKP ve PKK’lılardan oluşan bir heyet kuruldu. Bana göre öyle. BDP demek PKK demek. Çözüm sürecini Avrupa Birliği alkışlıyor, Amerika alkışlıyor. Biz Türk kimliğine karşı yapılan bu saldırı ortamında bizim tarafımız belli. Biz Türk Milleti’nin yanındayız. Sizinde Türk Milleti’nin yanında olduğunuzu biliyorum.”

Yerel yönetimler Kurultayı’nda MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Hasan Karabayır açılış konuşması yaptı. İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Kaya, İl Yönetim Kurulu Üyesi Refik Kurukız ve İl Başkanı Muammer Demeli birer konuşma yaptılar. İl Başkanı Muammer Demeli, “Bir tarafta AKP-PKK ortaklığı lime lime edilen bir ülke. Ülkemiz bir ateş çemberinden geçmektedir. Ülkücülerle bölücüleri aynı kategoride değerlendiren, hatta daha önde gören bu zihniyet tarih önünde hesap verecektir. Ülkücü Hareket henüz son sözünü söylememiştir. Canımız tenimizde olduğu müddetçe Türk vatanını, Türk Milleti’ni bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” diye konuştu. İl Başkanı Demeli, konuşmasının sonunda Allah’ın izniyle Şalpazarı’nı MHP ile tekrar buluşturacaklarını sözlerine ekledi.

BDP DEMEK, PKK DEMEK

Kurultayda son konuşmayı MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın yaptı. Aydın, AKP’yi topa tutarak şunları söyledi; “Her şey çok açık görülüyor. Türkiye’de anaların gözyaşı dinsin, barış gelsin gibi herkesin kabul edebileceği söylemler var. Ancak arkasından bir kardeş kavgasına dönüşme olasılığını kimse gözardı etmesin.

Bu süreci kaygıyla izliyoruz. Her Türk vatandaşı da kaygıyla izliyor. Onun için Trabzon’u karış karış gezerek bu tarihi sorumluluklarımızı fert olarak vatandaşımıza anlatmak, olup biteni süzerek bir yorum yapmalarını sağlamak ve tarihi arifede, bu tarihi karar sürecinde doğru olanın yapılmasını temin etmek adına bu dönemi her vatandaşın bir seferberlik ruhuyla karşılaması gerekir.

Çünkü olup biten, yaşananlar hiç kimsenin hazmedebileceği şeyler değildir. Fotoğraf o kadar net ki olup biteni anlamamak mümkün değil. Onun için yaşananların kanınıza dokunduğu, bunu kabullenemediğinizi biliyorum.  Bütün bu yaşananlar ve bundan sonra yaşanacak olanlar hepinize, hepimize tarihi bir sorumluluk yüklüyor. Yürüyen bu çözüm süreci direksiyonunda başbakanımız yok. Süreci o idare etmiyor.

Ülkeyi yönetenler diyor ki, hiçbir şey vermedik. Nerden bileceğiz? Senin sözüne nerden güveneceğiz? Bunun ne pahasına olduğunu bilmek bu milletin hakkı değil mi? Oy verenler olarak sizin hakkınız değil mi? AKP yöneticilerine soruyoruz haberleri yok. Milletvekillerine soruyoruz haberleri yok, bakanlarının haberi yok.

Dört kişi bunu biliyor. Gizli kapaklı bir faaliyet yürüyor. Çözüm sürecini takip etmek üzere AKP ve PKK’lılardan oluşan bir heyet kuruldu. Bana göre öyle. BDP demek PKK demek. Çözüm sürecini Avrupa Birliği alkışlıyor, Amerika alkışlıyor. Biz Türk kimliğine karşı yapılan bu saldırı ortamında bizim tarafımız belli. Biz Türk Milleti’nin yanındayız. Sizinde Türk Milleti’nin yanında olduğunuzu biliyorum.” Yapılan konuşmaların ardından MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, horona girerek, partililer ve vatandaşlarla birlikte horon oynadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz