“Boyun eğerek barış olmaz”

06 Mayıs 2013 Pazartesi, 19:23
“Boyun eğerek barış olmaz”

Denizli’de Uluslararası Siyaset Akademisi’nin düzenlediği, Denizli Genç İşadamları Derneği’nin de destek verdiği 1’inci Siyaset Okulu’nda ilk dersi Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu verdi. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Uluslararası Siyaset Akademisi Derneği üyeleri, DEGİAD Başkanı Sadık Emre Çaputçu ve çeşitli üniversitelerden öğrenciler katıldı. Pamukoğlu, yaptığı konuşmada ‘çözüm süreci’ni eleştirdi, Akil İnsanlar Heyeti’ne yüklendi. Pamukoğlu, şunları söyledi:

“Barış mutlaka yapılmalı ama boyun eğerek, diz çökerek, burnunuz sürtülerek değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ‘Yok ekonomik durumu şöyle, 700 bin kişilik ordumuz var, ekonomik olarak büyüyoruz’ falan, bırak bunları. Dağdaki 5 bin adam sana istediğini yaptırıyor. Bunun adı devlet olarak, ulus olarak haysiyetsizliktir. Adamlar Kandil’de oturmuş, tarza, üsluba bak. PKK her gün bir şeyler söylüyor. Anayasa istiyor, özerlik istiyor, oldu, başka. Bu ülkede rejimle ilgili sıkıntılar var. Kenardan köşeden böyle küçük parçalar halinde kopartıyorlar. Topraklarda sıkıntılar var. ‘Çekildikten sonra benim dediklerim olmasa 50 bin kişiyle halk savaşı başlatırım. Daha şiddetli yaparız’ laflara bak, tehdit ediyor. Bunların yerleri, yurtları belli, mağaraları belli. Niye bulunmuyorlar? Yapamıyorlar. Kim bunlar? Siyasetçi diye Ankara’ya oyla seçip gönderdikleriniz. Devletin asker ve siyasetçi bürokratları.”

İŞBİRLİĞİ YAPMAKTAN YARGILANACAKLAR

Konuşmasında Akil İnsanlar Heyeti’ne yönelik de eleştirilerde bulunan Pamukoğlu, “Onlar dünyanın ne siyasi tarihi ne de harp tarihi hakkında hiç birşey bilmiyor. Siz adının önünde ünvanlar var, bir kaç diplomaları var diye onları bir şey sanmayın. Aydın başka bir şeydir. Aydın, bayrak adamdır. Aydının siyasetle parayla pulla ilgisi yoktur. Halk adamıdır. Bunların hepsine bakın. Kendisine ada tahsis edilmiş, bir hokkabaz var orada, tehditler savuruyor, bunlar da yiyor. Onların yüzde 90’ını o seçti. Madem seçiyorsun be adam, iki taraftan seç. 30 muhalif olsun 30 da başka olsun. Bunları zaman zaman dinledim. Ama saçma sapan insanlarla kaybedecek zamanım yok. Boş boş konuşuyorlar. ‘Barış gelsin anneler ağlamasın.’ Kim ister annelerin ağlamasını? Bunlar sanki paramparça 20 yaşındaki ölmüş çocukları görmüş. Bunları dağa çıkarayım, bir gece tutayım. 3 bin 800 metrede sabaha sağ çıkamazlar. Ya korkudan kalpleri durur, ya da donarlar. Şu anda yaptıkları şey PKK’yla işbirliğidir. Bunun hesabı sorulacak. Hepsi işbirliği yapmaktan yargılanacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz