Kahramanmaraş’ta Türk Bayraklı Gruba Müdahale

05 Mayıs 2013 Pazar, 16:29

Kahramanmaraş’ta akiller heyetini protesto etmek isteyen Türk bayraklı gruba polis çok sert bir şekilde müdahale etti. Müdahale sonrasında ortaya tam bir rezalet çıktı.

Bugün sabah Kahramanmaraş’taki çalışmalarına başlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Kadir İnanır, Şükrü Karatepe, Nihal Bengisu Karaca, Tarık Çelenk, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yaman’dan oluşan heyet, bir sanayi tesisine gitti. Bu sırada, Gaziantep karayolu, Havaalına kavşağında yaklaşık 100 kişilik grup heyeti protesto etmek istedi. Polisin tüm uyarılarına ikna çabalarına rağmen dağılmayan grup eylemlerini sürdürmek istedi. Ellerinde Türk bayrakları bulunan ve “Ne mutlu Türküm diyene”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atan grup, dağılmamakta ısrar edince çevik kuvvet polisi, biber gazı ve gaz bombasıyla müdahale etti.

Bazı eylemciler biber gazından etkilenirken, eylemin yapıldığı tarlada ot yangını çıkıt. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını daha fazla büyümeden söndürdü.

Akil İnsanlar heyeti, sanayi tesisindeki programının ardından sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz