Bahçeli Yerel Seçim Startını Verdi

04 Mayıs 2013 Cumartesi, 20:01
Bahçeli Yerel Seçim Startını Verdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ankara’nın Polatlı ilçesinde düzenlenen “Belediye Başkanı Aday Takdim Toplantısı”nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Müebbet terör suçlusu bir katille sözde çözüm ve barış sakızı çiğnemek pazarlık değil midir” diye soran Bahçeli, PKK’nın pazarlıklardan aldığı güçle iyice şımardığını ve özgüven tazelediğini söyledi.

“AKP’nin içinde bulunduğu bölücü koro, ‘aylardır şehit haberinin gelmemesi kötü bir şey midir’ diyerek bizi hedef almaktadır” diyen Bahçeli, “Bunlar, Allah korusun, şehitlerin gelmesini istiyormuşuz gibi asılsız sözler ve iftiralar üretmektedirler. Vatan evlatlarının şehit olmaması hepimiz için vazgeçilmez önemdedir. Doğal ve olması gereken de zaten budur. Kim ölümlerden dolayı seviniyorsa, kim kayıplardan dolayı nemalanıyorsa insanlığından şüphe edilmelidir. Bizim için vatan evlatlarının canı her şeyin üzerinde ve önündedir. Ve hiçbir pazarlığın konusu, hiçbir tartışmanın ana gündemi yapılamayacaktır” şeklinde konuştu.
Ağrı Dağı’nın turizme açılması ve Korhan Yaylası’nda düzenlenen Bahar Şenlikleri sırasında, Bayraktepe mevkinde devriye gezen güvenlik güçlerinden Jandarma Er Mustafa Altan ile Jandarma Er İbrahim Özkıdır mayın patlaması sonucunda şehit olduklarını hatırlatan Bahçeli, “Ne var ki, bu müessif olayın tereddüt ve endişelere yol açtığı; saldırı ve sabotaj gibi ihtimalleri de beraberinde getirdiği dikkatlerden uzak tutulmamalıdır. Elbette meselenin iç yüzü tüm yön ve boyutlarıyla araştırılmalı, sizlerin doğru bilgiye vakıf olması amacıyla, hükümet hassasiyet ve sorumluluk içinde hareket etmelidir” dedi.

“HİÇ KİMSEYE TEMAS ETMEYEN MAYININ DEVRİYE GEZEN MEHMETÇİKLERİMİZİ BULMASI MANİDARDIR”

Yaşanan olayı, “PKK terör örgütünün uzaktan kumandalı mayın saldırısı, hunhar eylem sicilinin en kabarık ve iğrenç taraflarından birisi” olarak niteleyen Bahçeli, “Bu nedenle Korhan Yaylası’ndaki vahim hadisede PKK parmağı mutlaka hesaba katılmalı, ezbere dayalı beyanlarla bu ihtimalin üzeri kapatılmamalıdır. Korhan Yaylası’nda eğer daha önceden mayın var idiyse, bunun bölgedeki çobanlara ve hayvan sürülerine tesadüf etmesi içten bile olmayacaktır. Kaldı ki, can ve mal kaybına neden olan bu tip talihsiz ve üzücü olaylara da geçmişte rastlanıldığı yetkililer tarafından yapılan açıklamalarla ortadadır. Bu durumda, hiç kimseye temas etmeyen mayının devriye gezen Mehmetçiklerimizi bulması ve canından etmesi oldukça manidardır” diye konuştu.
Silahlarıyla sınır ötesindeki kamplarına gitme kararı alan örgütün, giderken arkalarında mayınlar bırakıp bırakmadıkları, tekrar dönüp terör saldırılarına dayanak yapıp yapmayacaklarının detaylı şekilde incelenmesi ve tespit edilmesi gerektiğine dikkat çeken Bahçeli, “AKP hükümeti PKK’nın kanlı geçmişini örtbas etmektense, tavizsiz biçimde mayın patlamasının üzerine gitmeli, iddiaları saptırmamalı, şüpheleri hafife almamalı ve Türk milletini dürüstçe bilgilendirmelidir.
Bizim ve Polatlılı kardeşlerimin şimdilik bu konuda en acil beklentisi bunlardan ibarettir. Bilinmelidir ki, mayın patlamasında PKK izi bulunur ve bu da tam olarak ifşa edilirse ne Başbakan, ne BDP, ne de sürece kol kanat geren bereketsiz yüzler bunun hesabını asla veremeyeceklerdir” değerlendirmesinde bulundu.

“KREDİ EKİP BORÇ BİÇMEKTESİNİZ”

Konuşmasında, Türkiye’deki ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Bahçeli, 10 yılda mazotun yüzde 200, gübrenin yüzde 150, elektriği ise yüzde 187 pahalandığını belirtti. “Deyim yerindeyse kredi ekip borç biçmektesiniz” diyen Bahçeli, “Faiz ekip haciz hasat etmektesiniz. Alın teriyle geçinen Polatlılı kardeşim banka baskısı altındadır” diye konuştu.
Soğan üreticilerinin sorunlarına dikkat çeken Bahçeli, “Diktiğiniz soğanlardan elde ettiğiniz gelir yüzünüzü güldürmemektedir. Aracılar kazanmakta, tefeciler palazlanmakta, komisyoncular abat olmaktadır, ne var ki sizler kaybetmektesiniz, kara kara zararlarınızı nasıl telafi edeceğinizi düşünmektesiniz. Sizler kaygılısınız. Sizler perişansınız. Sizler yarınlarınızla ilgili korku içindesiniz. Hele hele pancar üreticilerimizin hali hepten haraptır. Pancar üreten çiftçi kardeşlerimizin sayısı gittikçe azalmaktadır. Su motorları boşa çalışmakta, yeşillikler solmaktadır. Geceyi gündüze katarak çalışmalarınız mazot faturasını dahi karşılamamaktadır” ifadelerini kullandı.

“BU İKTİDAR TARIMI ÇÖKERTMİŞ, ÇİFTÇİMİZİ YALNIZLIĞIN İÇİNE GÖMMÜŞTÜR”

63 kişilik Akil İnsanlar Komisyonu’nun çalışmalarına da değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “63 akılsız fellik fellik PKK’nın hain taleplerini taşıyacaklarına, gelsinler de çiftçilerimizin sorunlarını dinlesinler, sonra da bunu Başbakanlarına bir zahmet anlatmayı denesinler. 2002 yılında çiftçimiz 3,5 kilogram buğdaya 1 litre mazot alabilirken bugün bir litre mazotu yaklaşık 6,5 kilogram buğdayla güç bela alabilmektedir. Mazot desteği çiftçimize yetmemektedir. 10 yılda tarımsal kredi borcu 530 milyon liradan 30 milyar liraya çıkmıştır. Maalesef sizlerin borçları 10 yılda 6 kat yükselmiştir. Tarım arazileri 10 yılda 24 milyon hektardan 20 milyon 500 bin hektara düşmüştür. Şu garabete bakınız ki, AKP sayesinde saman bile ithal edilir olmuştur. Bu iktidar tarımı çökertmiş, çiftçimizi yalnızlığın ve hayat pahalılığının içine gömmüştür. Yürekten inanıyorum ki, sizlerde AKP’yi seve seve sandığa gömeceksiniz. İşte bunun ilk durağı da 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleridir” açıklamasında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz