Dünya Basınında Fenerbahçe Yorumları

03 Mayıs 2013 Cuma, 14:50
Dünya Basınında Fenerbahçe Yorumları

De Telegraaf (Hollanda): Kuyt’ın rüyası paramparça oldu. Benfica, 1-0 yenildiği maçın rövanşında 3-1 kazandı. Finale giden Hollandalı, Kuyt değil Ola John oldu.

A Bola (Portekiz):
Benfica, Fenerbahçe’yi mağlup etti ve Avrupa Ligi’nde finale çıktı. Benfica, 23 yıl sonra tekrar aynı sevinci yaşadı. Matic ve Cardozo, harika futbollarıyla maçın yıldızları oldu.

Record (Portekiz): Benfica, Amsterdam’daki finale kaldı. Cardozo’nun iki golü turu getirirken, Kartallar, Fenerbahçe’den çok daha iyi oynadı.

The Telegraph (İngiltere): Son dakikalarda tur iki takım için de bıçak sırtındaydı. Konuk Fenerbahçe, bir golün kendisini finale götüreceğini bilerek oynadı. Ancak kaleci Artur, kurtarışlarıyla buna izin vermedi.

BBC (İngiltere): Dramatik yarı finalde Cardozo’nun attığı iki gol, Benfica’yı 1990’dan sonra Avrupa’da ilk kez finale taşıdı.

Daily Mail (İngiltere): Cardozo attığı iki golle takımını finale taşıdı. Chelsea’li Daviz Luiz, eski arkadaşlarıyla karşılaşacak.

Marca (İspanya): Cardozo’nun dublesi, Benfica’yı 23 yıl aradan sonra finale çıkardı.

AS (İspanya): Gaitan ve Cardozo’nun (2) golleri, Benfica’yı Avrupa arenasında prestijli günlerine döndürdü. Fenerbahçe’nin ilk maçta 1-0’lık galibiyeti final için yetmedi.

L’Equipe (Fransa): Benfica, Avrupa Ligi finalinde! Portekiz ekibi, Cardozo’nun bitiriciliğine ve Gaitan’ın yaratıcılığına teşekkür etmeli.

UEFA.com: Cardozo’nun iki golü, Benfica’nın finale yükselmesine yardımcı oldu. Benfica, Gaitan’ın golüyle öne geçti. Kuyt beraberliği sağladı ama Cardozo, takımına Amsterdam yolunu açtı.

Globo Esporte (Brezilya): Kartallar finale uçtu! Cardozo’nun muhteşem performansı, Benfica’yı Chelsea’nin rakibi yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz