” 3 Mayıs şuuruna ihtiyaç var”

03 Mayıs 2013 Cuma, 16:11
” 3 Mayıs şuuruna ihtiyaç var”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeli, mesajında, iç ve dış tehdit kanallarının genişlediği, milli birlik ve beraberlik iradesinin beka düzeyinde tartışmaya açıldığı, millet ve milliyetçiliğin karşı taarruzlarla değersizleştirilmeye çalışıldığı bir dönemde 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutlandığını belirtti. Türk milletinin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sarmaya ve kaplamaya başladığı bir dönemde, milliyetçiliğin bayram gününü idrak etmenin önemine değinen Bahçeli, “3 Mayıs 1944 tarihinin 69. yıldönümünün bir toparlanmaya, silkinmeye ve yeniden şahlanışa vesile olması en samimi dilek ve duamdır” dedi.

Türk milliyetçilerinin, yaşadıkları her devirde, bulundukları her zeminde, baskıya, zulme ve haksızlığa boyun eğmediklerini, yozlaşma ve yabancılaşmaya teslim olmadıklarını belirten Bahçeli, her türlü saygı ve takdire müstahak olduklarını mücadele disiplinleriyle, ahlaki tutarlıklarıyla, istikrarlı ve iddialı hayatlarıyla da gösterdiklerini kaydetti. Bahçeli, “Biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır. Yine biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir. Türk milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet, gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir” diye konuştu.

“TEHDİTLER SONUÇ VERMEMİŞ, CEZAEVİ ŞANTAJI HİÇBİR TÜRK MİLLİYETÇİSİNİ YOLUNDAN ÇEVİREMEMİŞTİR”

Milli menfaatlerin ön planda tutulmasının, milli tez ve tercihlerin belirleyici olmasının, millet ve vatan değerlerinin korunması için Türk milliyetçileri üzerlerine ne düşüyorsa yaptıklarını ve Türk tarihinin altın sayfalarında parlayan isimler olarak yerlerini aldıklarını vurgulayan Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:

“Bu sebeplerden dolayı, bozuk, saplantılı, çarpık ve milli nitelikten yoksun yönetim anlayışları Türk milliyetçiliğine ve aziz mensuplarına zorluk çıkarmışlar, eziyet çektirmişler ve boyunduruk altına almak için her yolu denemişlerdir. 3 Mayıs 1944 olaylarıyla birlikte fitili ateşlenen gelişmelerin seyrine bakıldığında bu hakikatler berrak şekilde fark edilebilecektir. Hürmetle andığımız merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey’in haklı ve masum olduğu bir konuyla ilgili yargılanması amacıyla Ankara’ya gelişi 3 Mayıs olaylarını başlatmış ve yaşananlar milliyetçilik tarihinin dönüm noktalarından birisi olmuştur. Türk milliyetçileri tek parti döneminin tahammülsüz ve dayatmacı yöntemlerine karşı sivil ve demokratik tepkilerini göstermişler, inançları uğruna her bedeli ödemeye hazır olduklarını ispatlamışlardır. İşkenceler fayda etmemiş, tehditler sonuç vermemiş, cezaevi şantajı hiçbir Türk milliyetçisini yolundan çevirememiştir.”

“ONLAR MİLLİ ÇIKARLARI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE GÖRMÜŞLER”

Meselenin milli ilke ve ülküler olduğu zaman nelerin göze alınacağını 3 Mayıs’ın sembol ve zirve isimleri kararlılıkla ortaya koyduklarını, destansı mücadeleci vasıflarını kendilerine emanet olarak bıraktıklarının altını çizen Bahçeli, küresel angajmanlara göre politika belirleyenlere, yabancıların destek ve dönemsel ilgilerini çekebilmek amacıyla temelsiz adımlar atanlara Türk milliyetçilerinin alet olmadığını, omurgalı tutumun ve şahsiyetli tavrın çizgisinden hiç çıkmadıklarını belirterek, “Çünkü onlar milliyetçiliğin, milletin karakteri olduğunu iyi bilmişler, milli çıkarları her şeyin üstünde görmüşler, bağımsızlığın tesadüflere bırakılmayacağını her zaman akıllarında tutmuşlardır. Türk milletinin maddi ve manevi unsurları arasındaki dengeyi fark eden, milli tarihi ve milli coğrafyanın şuuruna varan; itidalin, itiyadın ve vakarın izinden ayrılmayan milliyetçiler için çileler ufuk yolunda ekarte edilmesi gereken ara duraklar olarak görülmüştür. 3 Mayıs 1944 tarihinde ve sonrasında yaşananlar da aynen böyle değerlendirilmiştir” şeklinde konuştu.

“3 MAYIS ŞUURUNA, 3 MAYIS HEYECANINA HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYAÇ VAR”

Türk milletinin hayat haklarına ambargo koymaya çalışan imtiyazlı zümrelerin, değişik tarihlerde iktidar mevkiinde bulunsa da, Türk milliyetçilerinin bundan dolayı yılmadığını, kızıl elmanın peşinden en ufak sapma göstermediklerini ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bugünkü zaman diliminde 3 Mayıs şuuruna, 3 Mayıs heyecanına her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmaya cüret edildiği bu karanlık yılların telafisi için mutlaka geçmişin muazzam mücadeleleri emsal teşkil etmelidir. Ancak bu sayede milletten gücünü alan demokratik itirazlar toplu bir şekilde belirsizliklerin ve bilinmezliklerin duvarını yıkacak, önümüze gerilen işbirlikçi perdeyi yırtıp atılacaktır. Bu düşüncelerle, başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, 3 Mayıs 1944’ün aramızdan ayrılan tüm kahramanlarını minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan hepsine rahmet diliyorum. Tüm dava arkadaşlarımın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz