Türkler Lizbon’da

02 Mayıs 2013 Perşembe, 02:31
Türkler Lizbon’da

Fenerbahçe’nin tarihi maçı öncesinde takımlarını yalnız bırakmak istemeyen sarı-lacivertliler, Portekiz’in başkenti Lizbon’a gelmeye başladı. Türkiye’den ve çeşitli Avrupa ülkelerinden kente gelen Türk taraftarlar, sokaklarda renkli görüntüler oluşturuyor.

Özellikle kent meydanı çevresinde toplanan taraftarlar Fenerbahçe lehine tezahüratlarda bulunurken, bu önemli karşılaşmada takımlarının final için yeterli sonucu alacağına inanıyorlar. Sarı-lacivertli taraftarların yaptığı tezahüratlar, Portekizliler tarafından da ilgiyle izleniyor.

-Biletler karaborsada-

Benfica Kulübü’nün Fenerbahçeli taraftarlar için ayırdığı 3 bin 500 biletin kısa sürede tükenmesinin ardından biletler karaborsaya düştü. 

Lizbon’da karaborsa biletlerin Türk taraftarlara 250 ile 500 avro arasında değişen fiyatlarla satıldığı öğrenildi.

Benfica taraftarlarının da bu karşılaşmaya büyük önem verdiği ve bu nedenle ev sahibi takım taraftarlarına ayrılan biletlerin de büyük bölümünün tükendiği belirtildi.

-Sporting Lizbon taraftarından Fenerbahçe’ye destek-

Benfica’nın önemli rakibi Sporting Lizbon’un taraftarları, karşılaşmayı izlemek üzere Lizbon’a gelen Fenerbahçeli taraftarlara ilgi gösteriyor.

Sporting Lizbonlular Fenerbahçe’yi desteklediklerini ve sarı-lacivertlilerin turu geçmesini istediklerini ifade ediyorlar.

Benfica taraftarının bu maç için hazırladığı koreografide, Amsterdam’da oynanacak final maçıyla ilgili mesaj vereceği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz