Kayseri’de Katliam gibi Kaza

02 Mayıs 2013 Perşembe, 02:23
Kayseri’de Katliam gibi Kaza

Kayseri’de geziye giden öğretmenleri taşıyan midibüs, baraj gölüne uçtu. Feci kazada 8 kişi öldü, 24 kişi yaralandı. 

FRENİ PATLADI, GÖLE UÇTU

Sevinçle başlayan yolculuk hüzünlü bitti. Çamlıca Baraj Gölü, öğretmen ve ailelerine mezar oldu. Yürek burkan kaza Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde meydana geldi.

Nevşehir’in Gülşehir ilçesindeki Sevin Erdoğan Öz İlköğretim Okulu öğretmenleri ve aileleri, gezi için Kapuzbaşı şelalelerine gidiyordu. 34 kişiyi taşıyan midibüsün freni patladı.

Sonra da Zamantı çayı üzerinde kurulu Çamlıca 3 Baraj Gölü’ne uçtu.  Kazada, can pazarı yaşandı. Olay yerine çok sayıda sağlık, güvenlik ve arama kurtarma ekibi sevk edildi. 

Kendi imkanları ve ekiplerin yardımıyla kurtulan 23 kişi, hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.  48 yaşındaki bir hamile kadına ise hastaneye ambulans helikopterle taşındı. 

İŞTE ÖLENLERİN İSİMLERİ

Elim kazada; okul Müdürü Vedat Ali Gül ile Sedat Selvi, Handan Aydın, Hüsnü Selim Koçak, Müniset Koçak, Sümeyra Bozkurt, Eren Bozkurt ve Serpil Yücetürk boğularak can verdi.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, olay yerinde incelemelerde bulundu. Karacaşar Belediyesi’ne ait minibüs, vinç yardımıyla sudan çıkarıldı. 

Acı haber, Sevim Erdoğan Öz İlköğretim Okulu öğrencilerini hüzne boğdu. Küçük öğrenciler, olayın ardından okullarına gidip öğretmenleriyle ilgili bilgi almaya çalıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz