İstihbarat Başkanı’nı ‘böcek’ mi yedi

01 Mayıs 2013 Çarşamba, 08:26

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, çözüm sürecinin hız kazandığı bir dönemde sürpriz bir kararla görevden alındı. Kararın ardından Başbakan’ın özel çalışma ofisi ve resmi konutunda bulunan böceklerle ilgili olduğu öne sürüldü.

 

ISTIHBARAT Daire Başkanlığı görevini yaklaşık üç yıldır sürdüren Altıparmak’ın yerine Trabzon İstihbarat Şube Müdürü olduğu dönemde Erhan Tuncel’i ‘yardımcı istihbarat elemanı’ yapan ve Tuncel’in verdiği Hrant Dink suikastı istihbaratını İstanbul’a ileten Engin Dinç getirildi.

EMNİYET kulislerine göre; bu tasarrufun altında, yaklaşık 1,5 yıl önce Başbakan Erdoğan’ın Subayevleri’ndeki özel konutunun alt katında bulunan özel çalışma ofisi ile Başbakanlık resmi Konutu’nda bulunan ve kamuoyunda ‘böcek’ olarak bilinen iki adet ortam dinleme cihazına ilişkin soruşturma yatıyor.
BAŞBAKANLIK Teftiş Kurulu müfettişleri, önceki günlerde İstihbarat Dairesi’ne giderek incelemelerde bulunmuşlardı. Altıparmak’ın bu incelemenin ardından görevden alınması “İstihbarat Başkanı’nı ‘böcek’ mi yedi” yorumlarına neden oldu.

Akşam

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz