PKK, ODTÜ’yü de Karıştırdı !

Şimdi de ODTÜ’yü karıştırdılar.

25 Nisan 2013 Perşembe, 01:56

Marmara Üniversitesi’nden sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde de (ODTÜ) olaylar çıktı. Terör örgütü PKK yandaşları Türkiye Gençlik Birliği üyeleri ve İşçi Partisi tarafından düzenlenen bir töreni bastı.

HaberDokuz / Ankara

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği, Elektrik Mühendisleri Odası ve Bilim ve Ütopya Dergisi’nin ortaklaşa olarak ODTÜ’de düzenledikleri  “Dr. Serhat Özyar Bilim Ödülleri” törenine, PKK terör örgütü yanlısı bir grup saldırdı.

Taş, sopa, şişe ve yanıcı maddelerle yapılan saldırıda 15 öğrencinin yaralandığı ve ambulanslarla hastanelere kaldırıldıkları bildirildi.

Güvenlik güçlerin müdahale ettiği olaylar sonrasında, okula çok sayıda biber gazı atıldı. Çıkan olaylar, ancak 4 saat sonra kontrol altına alınabildi.

Olayı değerlendiren Bilim ve Ütopya Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Semih Koray, “Bu ödül töreni her yıl ODTÜ’de düzenleniyor. Törenin ardından bir kokteyl düzenledik. Saldırı bu sırada başladı. Buraya taşlı sopalı saldırı gerçekleştirildi. Sayısı 12 olan yaralanan bilim insanı ve TGB’li arkadaşları ben hastaneye götürdüm. Bu saldırıyı düzenleyenler bilim düşmanlarıdır. Değişik istihbarat örgütlerinin denetimi altında olan gruplardır. Geçenlerde de Bilim Ütopya standı açan arkadaşlara bir saldırı söz konusu olmuştu. Bunlar içinde anarşistinden öğrenci kolektiflerine, PKK’sına kadar hepsinin bir arada olduğunu söylemek yanlış olmaz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz