Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Mektup bilgisayardan postaya verilebilecek

14 Nisan 2013 Pazar, 09:05
Mektup bilgisayardan postaya verilebilecek

PTT Genel Müdürü Osman Tural, bireysel ve kurumsal müşterilerinin web ortamında hazırlayacakları mektupları, artık postaneye gitmeden gönderebileceklerini söyledi.

Tural,  PTT’nin web ortamında gönderi hazırlama ve postalama imkanı sunan ” Mektup Sepeti” hizmetini almak için üye olanların, bilgisayarlarında hazırlayacakları toplu veya tekil mektup, kutlama kartları gibi gönderileri, ev veya işyerlerinden postalayabileceklerini belirtti.

Gönderilerin, alıcılara en yakın baskı merkezinde basılarak iletileceğini bildiren Tural, sadece 1 gönderi hazırlamak isteyenlerin de kullanabileceği bir yapının oluşturulduğunu anlattı.
”www.mektupsepeti.ptt.gov.tr” adresinden ulaşılabilen hizmetten yararlanmak için bugüne kadar 60 müşterinin üye olduğu belirten Tural, şöyle konuştu:

”Üye olan müşterilerimiz, sistemde bulunan formatları ya da kendilerinin oluşturduğu görselleri kullanarak kişisel mektuplarını siyah veya renkli olarak hazırlayabilecek. Posta çeki veya kredi kartı ile yapacakları ödeme sonrasında mektuplarını postaya vermiş olacak. İşlemler, yurdumuzun herhangi bir yerinden 7 gün 24 saat yapılabilecek. Zarf almak için kırtasiyelerin,mektup atmak için postanenin kapalı olması mektup göndermeye engel olmayacak.”

Tural, söz konusu hizmetle emek ve zaman tasarrufu sağlanacağını belirterek, ”Küçük ve orta ölçekli işletmelerin müşterilerine daha kolay ulaşabilmesi sağlanacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.