Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Paniklediler:”Yanlış anlaşıldı, T.C. hepimizin kalbinde”

11 Nisan 2013 Perşembe, 16:03
Paniklediler:”Yanlış anlaşıldı, T.C. hepimizin kalbinde”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, çözüm sürecini değerlendirdi. Bakan Yazıcı, tartışmalara takılıp kalınmayarak hedefe odaklanmak gerektiğini söyledi.  Yazıcı’nın gündeminde Sağlık Bakanlığı’nın tabelalarındaki TC ibaresinin kaldırılması ile ilgili tartışmalar da vardı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Tekirdağ’da gazetecilerin sorularını cevapladı. Çözüm süreci ile ilgili değerlendirme yapan Bakan Yazıcı, asıl amacın hedefe odaklanmak olduğunu belirtti.

Yazıcı, “Önergenin dün müzakeresi yapıldı. Umuyorum ve diliyorum ki bu komisyonun, sürecin ilerlemesine, beklediğimiz hedefe Türkiye´yi vardırmada katkısı olur. Bu önergeyle Mecliste yapılan tartışmalara da takılı kalmayalım. Eksisi var, artısı var, amacı aşan sözler var ama hedefe odaklanalım” dedi.

“T.C. KALBİMİZDE” 

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında T.C. ibaresinin kaldırılmasıyla ilgili değerlendirme yapan Bakan Yazıcı, konunun yanlış anlaşıldığını vurguladı.

Yazıcı, “Anlaşılan bunda bir yanlış anlama var. Bakanlık da yeniden yapılandırıldı. Yapılandırılan bakanlıkların logoları üzerinde çalışmalar oldu. Cumhuriyet ile ilgili hiç kimsenin bir tartışması olamaz. Rahat olalım, Cumhuriyet hepimizin. T.C. hepimizin kalbinde” diye konuştu.
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.