CHP’den milli çıkış

08 Nisan 2013 Pazartesi, 09:40

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil:

“Bizler Kara Fatma’ların, Nene Hatun’ların, Elif Kız’ların torunlarıyız. O nedenle, Cumhuriyet’in nimetlerinden yararlanıp, aslını inkâr eden gafilleri, hainleri uyarıyoruz.”

 

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, “Cumhuriyet’in nimetlerinden yararlanıp, aslını inkâr eden gafilleri, hainleri uyarıyoruz. Bizler ihanete izin vermeyiz” dedi. Tamaylıgil, yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar Atatürk’ün gölgesinden korktukları için eleştirilerini açık açık yapamayanların piyasaya sürdüğü gafillerin, son günlerde, Atatürk’ün adını hedef almaya, adını bulunduğu yerlerden silmeye başladıklarını söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlıkçı, özgürlükçü ruhuna saldırıldığını ileri süren Tamaylıgil, şu ifadeleri kullandı: “Geçmişte emperyalist güçlerin uzantıları nasıl Atatürk’ü hain ilan etti ve ‘Katli vaciptir’ diye fetva verdiyse bugün de aynı zihniyetin takipçileri Atatürk düşmanlığını tırmandırdılar ve adına bile tahammül edemez oldular. Ama herkes şunu çok iyi bilsin ki bizler Kara Fatma’ların, Nene Hatun’ların, Elif Kız’ların torunlarıyız. O nedenle, Cumhuriyetin nimetlerinden yararlanıp, aslını inkâr eden gafilleri, hainleri uyarıyoruz. Bizler ihanete izin vermeyiz. Ne siz ne de ağababalarınız, Atatürk’ün adını Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasından ve gönlümüzden, bilincimizden silebilir ne de Atatürk ilke ve devrimleriyle aydınlanma geleneğini karartabilir.”

Sosyalist Enternasyonal Silivri’de

ERGENEKON davasında karar duruşmalarının yapıldığı Silivri’de bugünkü yargılamayı Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Louis Ayala da izleyecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, özel yetkili ağır ceza mahkemesindeki tartışmaları yerinde görmesi için Ayala’yı duruşmaya davet etti. Ayala, CHP’li yönetici ve milletvekillerinin yer aldığı heyetle birlikte duruşmayı izleyecek. Sosyalist Enternasyonal Etik Komisyonu üyesi de olan Oran, “Özel yetkili mahkemeler aracılığıyla Türkiye’ye yaşatılan hukuksuzluğu artık dünya siyaseti de yakından izliyor. Davetimiz üzerine gelen Ayala da bizzat Silivri’deki parodiyi yerinde izleyecek, görecek” dedi. Oran başkanlığındaki heyet, geçen hafta İçişleri Bakanı Muammer Güler’le görüşerek Silivri’deki güvenlik önlemleriyle ilgili taleplerde bulunmuştu. Güler, CHP heyeti ile güvenlik görevlileri arasında irtibatı sağlamak üzere jandarmadan bir yetkiliyi görevlendirdi. Jandarma komutanının güvenlik önlemlerini alırken CHP’li yetkililerle temas halinde olacağı belirtildi. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz