Son Dakika
08 Aralık 2019 Pazar

Devlet Bahçeli Osmaniye’den ‘Akil’lere seslendi

07 Nisan 2013 Pazar, 00:51
Devlet Bahçeli Osmaniye’den ‘Akil’lere seslendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bunlar için çözüm nedir? Bu PKK elçileri barıştan ne anlamaktadır. Türk milletine neyi anlatacaklar? Neyi kabullendirmeye çalışacaklardır. Başbakan Erdoğan ve sözde akil kadrosu kim ya da kimlerle halelleşmenin yolunu açmaktadır” dedi.

Bahçeli, Osmaniye Belediyesinin Musa Şahin Bulvarı’nda düzenlediği toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye’nin önündeki 3 siyasi dönüm noktası olduğunu belirterek, milli ve manevi değerleri koruyacak şuurun muhafazasının bu 3 seçime doğrudan bağlı olduğunu söyledi.

AK Parti’nin önümüzdeki seçimlerde Gavur Dağı’ndan esen milli rüzgarla sarsılacağını ifade eden Bahçeli, “Türkiye bitmeden AKP gitmelidir. Türk milleti çözülmeden AKP yenilmelidir. Türk vatanı parçalanmadan AKP sandıkta mahkum edilmelidir. Türk bayrağı daha fazla inmeden AKP düşmeli ve bir daha başını kaldıramamalıdır” diye konuştu.

Terör örgütü ile görüşmenin kitaplarında yazmadığını vurgulayan Bahçeli, “Gelin hainlere, teröristlere, kendini akil zanneden aklı karışıklara, BOP’un kıdemli eş başkanlarına her şeyimizle kapalı duralım” dedi.

Türkiye’nin zor ve gergin günler geçirdiğini, AK Parti’nin ülke yönetiminde sınıfta kaldığını öne süren Bahçeli, son 10 yılda bölücülüğün arttığını, terörün cesaret kazandığını, milli kimliğin erozyona uğratıldığını ileri sürdü.

“Başbakan Erdoğan’ın Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını, Türk bayrağının saygınlığını gölgelediğini” iddia eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Erdoğan, üniter yapıyı temelinden dinamitleyecek eyalet modelini gündeme getirdi. Başbakan veya başkan olabilmek için her yola müracaat edebileceğini gösterdi. Hatta bu konuda İmralı canisi ile fikir birliğine bile varmıştır. Bununla da yetinmemiş PKK ile anayasa hazırlayacak kadar kontrol ve dengeyi kaybetmiştir. AKP, BDP, PKK ve İmralı canisi ortaklığı da tüm yönleriyle deşifre olmuştur. Başbakan Erdoğan ile İmralı canisi tamamen aynı hedefte buluşmuştur. Bu ikili Türkiye’nin parçalanması için müştereken faaliyete geçmişlerdir. İmralı’da cani başıyla müzakere masaları kurulmuş, ihanet görüşmeleri arkası arkasına gerçekleştirilmiştir. Adaya BDP’li heyetlerin birisi gitmiş, diğeri gelmiş, İmralı canisi sanki hakkı yenilmiş, özgürlüğü gasp edilmiş mağdur bir siyaset figürü seviyesine çıkartılmıştır. Böylelikle Türk milleti vahim bir bölünme sürecine sokulmuştur. Bunun adına da çözüm denilmiştir, PKK ile görüşmeler barış kılıfınIn içine saklanmıştır.”

Hükümetin terörle mücadelesine geçmişte her fırsatta destek verdiklerini, eleştirilere rağmen arkasında durduklarını dile getiren Bahçeli, terörün kökünün kazınması ve bölücülüğün bitirilmesi beklentisi içinde olduklarını ancak gelişmelerin aksi istikamette geliştiğini anlattı.

Geçmişte acziyet olması halinde Çanakkale’nin savunulamayacağını belirten Bahçeli, “AKP zihniyeti bundan 90 yıl önce yönetimde olsaydı İzmir’i Yunanlı’ya bırakır, İstanbul’u İngiliz’e teslim eder, Anadolu’yu da işgalcilere çözüm adı altında devreder, sonra da kaybolup giderdi. Böylece pürüzler ve sorunlar ortadan kalkmış ve AKP’nin tanımındaki barış da sağlanmış olurdu” diye konuştu.

Bahçeli, çözüm sürecinin bölücü unsurların etrafında kenetlendiğini, böyle giderse de teröristlere örtülü siyasi af çıkartılacağını ve özerklik temin edileceğini ileri sürdü.

Akil insanlar

Akil insanlar heyetinin Türk milletini karanlığa ikna etmek için harekete geçtiğini savunan Bahçeli, “63 kişilik aklı kararmış, kafası karışmışlar, çözüm diyerek PKK’nın teklifini milletimize anlatacaklar ve buna da inandırmaya çalışacaklardır” dedi.

Akil insanların neyi çözdüklerinin farkında olup olmadığını soran Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Neye alet olduklarının bilicinde midir? Bunlar için çözüm nedir? Bu PKK elçileri barıştan ne anlamaktadır. Türk milletine neyi anlatacaklar? Neyi kabullendirmeye çalışacaklardır. Başbakan Erdoğan ve sözde akil kadrosu kim ya da kimlerle halelleşmenin yolunu açmaktadır. Türkiye’de huzur PKK’ya teslim olunarak mı sağlanacaktır? Türkiye’de refah ve istikrar İmralı canisini kahraman, bölücülüğü de meşrulaştırarak mı temin edilecektir? Bu akılsızlar hangi akla hizmet Başbakan Erdoğan’ın yanına sığınmışlardır. Milli değerlerimizle bu kadar ters düşen aklını yitirmişler Türk milletinin karşısına nasıl çıkacaktır? Türkiye’de utanmadan, yüzleri kızarmadan nasıl gezeceklerdir? Bunlar Tatar Ramazan filmini çevirecek mi zannediyorlar? Bunlar bölücülüğe hizmet ederek Almanya’dan susuz ne.. filmine ödül almayı mı zannediyorlar?

Türk milletinin kutsal değerleriyle oynamanın, şarkı söylemeye, film çevirmeye, salonlarda ahkam kesmeye, ticaret anlatmaya, ders anlatmaya, kuru sıkı atmaya ve gazete sayfalarında zehir kusmaya benzemeyeceğini ifade eden Bahçeli, “Başbakan ve yanına aldığı akıl fukaraları, Türk milletinin tepki ve itirazlarıyla muhakkak tanışacaklardır” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “AK Parti’nin PKK ile yürüttüğü müzakerelerin bir ayağında da anayasa hazırlığının bulunduğunu” iddia ederek, Türklüğün anayasadan çıkartılması ve ilk 3 maddenin ayıklanması konusunda AK Parti’nin PKK ile hem fikir olduğunu öne sürdü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tek ve üniter bir devlet olduğunu vurgulayan Bahçeli, milli birlik ve bütünlüğün temellerinin tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek dil ülküsü olduğunu sözlerine ekledi.

Yine aynı slogan

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tören alanına geldiği sırada meydanda toplanan partililer, “Vur de vuralım, öl de ölelim” şeklinde slogan attı. Bahçeli, kürsüye çıktıktan kısa süre sonra ezan okununca konuşmasına bir süre ara verdi.

Törende Osmaniye Belediyesi mehter takımı gösteri yaptı ve sanatçı Zara konser verdi.

Bahçeli ayrıca, Toprakkale ilçesini ziyaret etti, Osmaniye Hali binasında incelemelerde bulundu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.