Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Ruud Gullit: Bu nasıl hakem!

05 Nisan 2013 Cuma, 14:18
Ruud Gullit: Bu nasıl hakem!

Bernabeu’daki Real Madrid ile Galatasaray mücadelesini yorumlayan isimler arasında efsane futbolculardan Ruud Gullit ve Jamie Redknapp da vardı. İngiliz Redknapp, “Galatasaray’ın grup sonunculuğundan buraya gelmesi başarı. Real Madrid karşısında sonuç almak kolay değil. İstediğiniz kadar forvet oynatın. Bu seviyede defans çok önemli. Fatih Terim’in yerinde olsam ben de deliye dönerdim. İlk golde Eboue ne yapmak istedi anlamadım. Karşında oynayan Ronaldo. Terim’in Eboue’yi defalarca uyardığına eminim kademeye girmesi için. İkinci golde Semih topa çıkıp kafayı vuramadı. Zamanlama hatası. Türkiye Ligi’nde affı olabilir ama bu seviyede olamaz. Üçüncü golde bütün defans hatalı. Kaleye arkası dönük futbolcu dönüp kafa vuruyor, inanılır gibi değil” diye konuştu.

Herkes bunu konuşuyor

Gullit ise “Burak’ın düşürülmesi penaltı. Manchester United öfkeliydi Cüneyt Çakır’a kırmızı kart için. Semih Kaya’nın kafasına gelen tekme neden kırmızı kart değil” sorusunu yöneltti.

‘Terim kendini beğenmiş!’

İtalia1 kanalında yorum yapan eski İtalyan futbolcu Aldo Serena ise Fatih Terim için, “Kendini beğenmiş” dedi. ‘Kızgın İmparator’ lakabını taktığı Terim hakkında, “Kendine güvenmek iyidir, ama Real Madrid gibi bir takımın karşısına geçip bu kadar açık oynarsak, sonucu bu olur” ifadesini kullanan Serena, Galatasaray’ın en büyük sorununun atak yaparken ortaya çıktığını belirtti.
                                           
Edip Adanır

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.