Son Dakika
08 Aralık 2019 Pazar

Osman Baydemir’in 1 Nisan şakası gerçek oldu!

05 Nisan 2013 Cuma, 14:17
Osman Baydemir’in 1 Nisan şakası gerçek oldu!

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in yurt dışı yasağını kaldırdı.

Baydemir’in avukatları bir süre önce, terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Baydemir hakkında 12 Ocak 2010 tarihinde getirilen yurt dışına çıkma yasağının kaldırılması için Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

İtirazı değerlendiren mahkeme heyeti, Baydemir’e getirilen yurt dışına çıkma yasağının kaldırılmasını kararlaştırdı.

1 NİSAN ŞAKASI DEMİŞTİ

Osman Baydemir, 1 Nisan günü “yurt dışı yasağının kalktığına” ilişkin açıklamasının şaka olduğunu duyurmuştu. Baydemir’in Twitter hesabından “13 Ocak 2010 tarihinden bugüne yaklaşık 3 yıl 4 ay süren yurt dışı yasağım bugün (1 Nisan 2013) itibari ile kaldırılmıştır. Hayırlı olsun” ifadelerini paylaşmıştı. Bu ifadelere dayandırılan haberler haber sitelerinde yer alırken, Baydemir’e çok sayıda da kutlama mesajı ulaşmıştı. Bunun üzerine Twitter hesabından bir açıklama daha yapan Baydemir, “Yurtdışı seyahat yasağımın kalktığına dair 1 Nisan şakasına inanıp sevinen herkese teşekkür ediyorum… Sevgi ve saygılarımla” demişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.