Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi

2 Penaltımız Verilmedi

04 Nisan 2013 Perşembe, 14:51
2 Penaltımız Verilmedi

Karşılaşmanın Norveçli hakemi Svein Moen, Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’ne hiç yakışmayan bir yönetim gösterdi. Verdiği kritik kararlar ve yaptığı hatalar, skora doğrudan etki etti. Bunlardan biri maçın 28. dakikasındaki penaltı pozisyonuydu. Real Madrid ceza sahasında oluşan karambolde Khedira ile Essien’in arasında kalan topu, Khedira koluyla taşıdı. Belki istemdışıydı ama neticede topla oynadı ve pozisyon kesinlikle penaltıydı. Ev sahibi takımın üçüncü golünden önce ilginç bir faul anı yaşandı. Oyunun genelinde ikili mücadele pozisyonlarını oynatan Norveçli hakem, Drogba ile Ramos’un girdiği ikili mücadelede Real Madrid lehine çok kolay bir serbest vuruş kararına hükmetti. Burada verilen hatalı faul kararı, kullanılan yanlış takdir hakkı, Galatasaray’ın kalesinde golle sonuçlandı.

Sarı kartı aklım almıyor!

Üçüncü kritik karar, 78. dakikada verildi. Galatasaray, Real Madrid ceza sahasında gol ararken, Burak Yılmaz’ın ayağına basan Ramos, net bir penaltı yaptı. Ancak hakem, tam tersi bir kararla kendisini aldatmaya yönelik algıladığı bu pozisyonda Burak’a sarı kart gösterdi ve cezalı duruma düşmesine yol açtı. Oysa doğrusu, penaltı kararıydı. Sen bir hakem olarak buna penaltı değerlendirmesi de yapmayabilirsin, ama temas olduğunu görmene karşın, nasıl olur da aldatmaktan dolayı sarı kart gösterebilirsin!

Hatalı kararlar direnci kırdı

Bunun dışında da belki maçın sonucuna doğrudan etki etmeyen, ancak takdir haklarının genellikle Real Madrid’de yana kullanıldığı birçok pozisyon vardı. Dolayısıyla bu kararlar da Galatasaray’ın direncinin kırılmasına yol açtı.

Serdar Tatlı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.