Son Dakika
08 Aralık 2019 Pazar

Terim’den ‘The Observer’ Gazetesi’ne Röportaj

01 Nisan 2013 Pazartesi, 09:43
Terim’den ‘The Observer’ Gazetesi’ne Röportaj

“Taraftarlar bana İmparator lakabını taktı ve bunu kabul ettim. Ama benim adım Fatih Terim…  Oyun planımızı Ronaldo’ya göre ayarlamayacağız. Futbol oynamak istiyoruz. Eğer bu maçı kaybedeceksek oynayarak kaybedelim, hiç önemi yok”

İngiltere’nin saygın yayın kuruluşu Guardian’ın hafta sonu çıkardığı The Observer gazetesi, Fatih Terim’le özel bir röportaj yaptı. Tecrübeli hocayı ‘İmparator’ diye tanıtan ve Türk futbolunun ‘Grandesi’ olarak gösteren gazetedeki röportajdan öne çıkan ifadeler şöyle:

“Jose Mourinho’yla yıllardan beri devam eden bir dostluğumuz var. Klasik bir antrenör tipi değil, o farklı. Aramızdaki arkadaşlıktan ötürü her zaman keyif aldık ve birbirimize karşı oynayacak olmamız bunu değiştirmeyecek. Galatasaray’a geldiğimde 8. sırada olan bir takım devraldım. Ancak kulüpteki herkes, teknik kadro, idari kadro ve yönetimimiz beraberce çalışarak, güzel bir şampiyonluk kazandık. Sezon başında Türkiye Süper Kupası’nı kazandık, ligde güzel bir yerdeyiz ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finaldeyiz. Güzel şeyler kazara olmuyor. Biz bir aileyiz. Herkes tek bir amaca inanırsa oluyor. Aile olabildiğinizde her şey kolaylıkla başarılır. Çeyrek finale kaldığımız için mutluyuz ama asıl hedefimiz dünyadaki en büyük kulüplerden biri olmak, kalıcı olarak.”

‘Burak mucizevi bir başarı’

“Drogba’nın yeteneklerini konuşmaya gerek yok. Bütün genç oyunculara bir ağabey gibi yaklaşıyor. Liderlik vasıfları gayet yerinde çünkü bu doğasında var. Burak Yılmaz beni sürekli dinler. 27 yaşında ama yeni şeyler öğrenmeye çok açık. Burak golü hissediyor. Her an ve her yerden gol atabilir. Onu aldığımıza çok memnunum, mucizevi bir transfer başarısı oldu.”

‘Benim adım Fatih Terim!’

“Ronaldo şu anda dünyanın en iyi oyuncularından biri. Her şeyi yapabilecek kudreti var ama Madrid’e tek bir oyuncuya bağlı bir takım gibi bakarsak hata yaparız. O takımda oynayan Mesut, Ramos, Di Maria gibi çok kaliteli oyuncular var. Oyun planımızı Ronaldo’ya göre ayarlamayacağız. Futbol oynamak istiyoruz. Eğer bu maçı kaybedeceksek oynayarak kaybedelim, hiç önemi yok. Taraftarlar bana İmparator lakabını taktılar ve bunu kabul ettim. Ancak, benim adım Fatih Terim!”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.