Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

Marca: Türk istilası

30 Mart 2013 Cumartesi, 02:34
Marca: Türk istilası

Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmekten oldukça memnun olduğunu belirten Albert Riera, Real Madrid’le eşleşmelerinin ise kendilerini hiç korkutmadığını belirtti. Sarı Kırmızılı taraftarlardan övgüyle söz eden Riera, “Bize turu getirecek faktör kesinlikle taraftarımız. Madrid’deki maç için 10-15 bin civarında Türk taraftarın stada geleceğini tahmin ediyorum. Gerçi 40 bin bilet de ayrılsa yine tamamı satılırdı. Liverpool ve Olympiacos taraftarı çok meşhurdur ancak bana gördüğün taraftarlar içinden hangisini seçersin diye sorsanız direkt olarak Galatasaray taraftarlarını seçerim. Onlar gibisini hiçbir yerde görmedim. “Türk Cehennemi” asla bir klişe laf değil, gerçeğin ta kendisi.” dedi.

30 yaşındaki sol kanat oyuncusu sözlerine şu şekilde devam etti; “Taraftarımız çok fanatik bir yapıya sahip ama asla şiddet yanlısı bir tavır sergilemiyorlar. Onlar kontrollü fanatikler ve ne yaptıklarını biliyorlar. Tribünde meşale yakıyolar ancak onları asla sahaya veya oyunculara atmıyorlar. Bizim için inanılmaz bir atmosfer oluşturuyorlar. Öyle ki, Real’le eşleştiğimiz belli olduktan sonra hemen bir araya gelip maça hazırlanmaya başladılar. Hazırladıkları pankartlar ise gerçekten çok ayrıntılı ve yaratıcı.”

Kendisine yöneltilen “Real Madrid’i eleyebileyeceğinizi düşünüyor musun?” sorusuna İspanyol futbolcunun yanıtı oldukça net oldu. Riera, “Neden olmasın, oldukça yetenekli bir kadroya sahibiz. İnsanlar bizi görünce şaşıracaklar, çünkü elimizdeki her şeyle rakibe saldıracağız. Eğer ilk maçtan avantajlı bir sonuçla dönersek kendi sahamızda işi bitirebiliriz. Madrid, favori olarak gözükebilir ancak hiçbir şey imkansız değildir.” diyerek rakiplerinden çekinmediklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.