Son Dakika
20 Ocak 2020 Pazartesi

Manisa Belediye başkanının hapsi isteniyor

29 Mart 2013 Cuma, 13:26
Manisa Belediye başkanının hapsi isteniyor

Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 2012’nin Mart ayında, ‘kurdukları silahlı suç örgütüyle ekmek satışında tekelleşmeye giderek ticaret özgürlüğüne engel oldukları, fırınlardan haraç topladıkları’ iddia edilen gruba yönelik soruşturmada aralarında kamu kurumu ile belediye çalışanlarının da bulunduğu 45 kişiyi gözaltına almış, mahkemeye sevk edilenlerden 5’i tutuklanmıştı.

Soruşturma çerçevesinde Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil ile bir süre önce görevden alınan Başkan Yardımcısı Mesut Bayram Laçalar ve MHP Manisa İl Başkanı Tamer Akkal’ın da bilgisine başvurulmuştu.

Örgütten yargılanacak

Kurdukları silahlı suç örgütüyle ekmek satışında tekelleşmeye giderek ticaret özgürlüğüne engel oldukları, fırınlardan haraç topladıkları’ iddiasıyla geçtiğimiz Haziran’da açılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede aralarında Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de bulunduğu 48 kişi, 12 Haziran 2013’te İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘İş ve Çalışma Hürriyetinin ihlali’ ve ‘Suç İşlemek amacıyla örgüt kurma’ktan sanık olarak yargılanacak. Başkan Ergün’e 55 yıla kadar hapis isteniyor.

Rekor oyla seçildi

Hakkında iddianame hazırlanan MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mart 2009’da Manisa’da bugüne kadar en yüksek oyu alarak seçilmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.