Son Dakika
20 Ocak 2020 Pazartesi

Bahçeli: Erdoğan’ın açıklamaları tehlikeli!

29 Mart 2013 Cuma, 13:31
Bahçeli: Erdoğan’ın açıklamaları tehlikeli!

Bahçeli, yazılı açıklamasında, ”AK Parti’nin çözüm ve barış sözleriyle Türkiye’nin temellerini sarstığını, PKK’nın siyasallaşmasına göz yumduğunu” iddia etti.

”Bu siyaset anlayışının asılsız suçlamaları, haddi aşan sözleri ve kamuoyunu yanıltmak ve yanlışa düşürmek için başvurduğu yöntemleri vahim bir sınıra dayanmıştır” ifadelerini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti:

”Türk milleti olan biten tüm çirkeflikleri, kurnazlıkları, maksadı karanlık çabaları ibretle izlemektedir. Uydurma anketlerle çözülme ve çöküş sürecine desteğin arttığını söyleyecek ve bu çerçevede milletimizi hafife alacak kadar körlüğün, basiretsizliğin içine batan Başbakan ve hükümeti, kanaatleri etkilemek, yanlışı kabullendirmek için her tezgaha müracaat etmektedir. Türk milletinin, PKK ile görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur.”

”AK Parti hükümetinin, milleti kandırmaya cüret etmesinin cevabını alacağını, ektiği fitne tohumlarının başak vermeden çürüyüp gideceğini” ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:

”Diğer taraftan süreç hezimeti paralelinde, Başbakan Erdoğan aklının dibinde ne varsa ortaya dökmekte, gerçek niyet ve hedeflerini tekraren açığa vurmaktadır. Türkiye’nin üniter devlet sisteminin berhava olması demek olan eyalet sistemine sıcak ve olumlu bakan değerlendirmelerinin gündeme yansıması, bu konudaki tespit ve teşhislerimizin ne kadar haklı olduğunu teyit etmiştir.

Eyalet sistemi konusundaki itirafı da her şeyi netleştirmiştir. Başbakan Erdoğan’ın devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak ve mevcut rejimi tahrip etmek için PKK ile kurduğu kontağın iç yüzü esasen bütünüyle deşifre olmuştur. Yeni Büyükşehir Kanunu ile neyin amaçlandığı, nereye varmak istendiği anlaşılmış ve ortaya çıkmıştır. AKP hükümeti Türkiye’yi bölmenin, millet varlığını etnik kalıplara dağıtmanın derdine pişkince düşmüştür. Bu minvalde, PKK’yla AKP’nin yeni anayasadan beklentisi de tam anlamıyla örtüşmüştür.”

”Başbakan Erdoğan’ın, Ortadoğu’da yaşanan Arap Baharı’nın bir benzerini küresel güç merkezlerinden aldığı sipariş üzerine Türkiye’de de yaşatmak için harekete geçtiğini” öne süren Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

”Bunun için milli itirazlar, milli tepkiler ve milli eleştiriler karalanmakta, kapatılmaya çalışılmaktadır. Milli nitelikli talep ve tercihler, endişe ve korkular hiç dikkate alınmamakta, bölücü terörün aklanmasına ve cani başıyla yapılan müzakerelere karşı duran kim varsa taciz edilmekte, saldırı altına tutulmaktadır. Özellikle Başbakan’ın bu haftaki grup toplantısında partimizi ve Bursa Kuruluş mitingimize katılan milli vicdanları hedefine alan bazı değerlendirmeleri akılın ve havsalanın almayacağı kadar tehlikeli ve sorunlu bulunmuştur. Partimizi ve milli değerleri koruma ve yaşatma inanç ve azminde olan yüz binlerce Türkiye sevdalısını teröristlerle aynı kefeye koyan bu garabet mantık haddini, hududunu fazlasıyla aşmıştır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.