MHP’nin Bursa Mitingine Yoğun Katılım

23 Mart 2013 Cumartesi, 17:28

MHP’nin 9 ilde düzenleyeceği mitinglerinden ilki Bursa’da yapıldı. Yoğun bir katılımın olduğu mitingte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “açılım” sürecine sert tepki gösterdi. AK Parti’nin terör örgütüyle müzakare masasına oturduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan’ı Kürdistan’ın kurulmasına hizmet etmekle suçlayan Bahçeli, çözüm sürecini topa tuttu.

Tutuklu komutanlara dikkat çeken Bahçeli, TSK’nın mahkum PKK’nın serbest olduğunu iddia etti.

Bahçeli Erdoğan için “Eşkiyanın, teröristin, bölücünün Tayyip Erdoğan abisi ve cani Öcalan şefi varsa, Türk milletinin asırları aşan kuvveti, zalimleri ezen ceraseti, aklı tutup kaldıran inancı vardır ve o bugün Bursa’dadır.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa’da partisinin “kuruluş” mitinginde konuştu. İşte O konuşmadan satır başları:

Hiç kimse rüyaya dalmasın. Ötüken ruhu hainlere geçit vermeyecektir. Kuruluşumuzun direkleri bölücülerin kafasına arkası arkasına inecektir.

Eşkiyanın, teröristin, bölücünün Tayyip Erdoğan abisi ve cani Öcalan şefi varsa, Türk milletinin asırları aşan kuvveti, zalimleri ezen ceraseti, aklı tutup kaldıran inancı vardır ve o bugün Bursa’dadır.

Sizlerin medyacı, enerji santlarcisi, dümenci, mısırcı, dolandırıcı, ve yandaşlarınız yoktur. Sizlerin yabancılara verdiğiniz sözleriniz, teröristlere verdiğiniz sefaletiniz de yoktur. Sizler Türkiye’nin gururusunuz. Bursa Türk milletinin kuruluş yeridir.

Erdoğan İmralı canisi ile Türkiye’yi konuşmaktadır. PKK ile Türk milletini müzakere etmektedir. PKK aradığı fırsat ve imkanları AKP’nin kurduğu çözüm masasında bulmuştur.

Diyorlar ki silahlar susacakmış. PKK’lı militanlar emniyetli şekilde sınırdan çıkacakmış. Diyorlar ki terör bitecekmiş, analar ağlamayacakmış. Türk milleti kandırılmaktadır. Sınır dışına yuvalanmış teröristler nasıl ülke dışına çıkarılacaktır?

Kanlı cinayet örgütüne neleri peşke çektiğini hala açıklayamaktadır. Başbakana soruyorum.

İmralı canisine hangi sözleri PKK’ya hangi umutları verdiniz? Çözümle neleri kastediyorsunuz? Neyi çözmeye çalışıyorsunuz?

Kürdistan’ı kurdurmak çözümün bir parçası mı? Başkanlık sistemine geçmek çözümün bir parçası mıdır? Çözüm ile neleri çürütmeye çalışıyorsunuz? Neyi söndürmeye neyi sürüklemeye çalışıyorsunuz?

Bursa’nın meseleleri dağ gibi birikmiş iken sen nelerle uğraşıyorsun? Mandacı mısın bölünme uydusu musun? Yoksa İmralı canisi el mi verdi gözünü mü boyadı? Yoksa PKK iradene pranga mı vurdu.

Gerçek teröristlere methiyeler düzülmekte. Değerli komutanlar karakollara baskın düzenlemiş olsalardı, bebekleri acımadan katletselerdi bugün el üstünde tutulurlardı.

Habur’dan girselerdi Oslo’da görünselerdi, her işleri rast giderdi. Yollara mayın döşeselerdi, canlara kıysalardı mesaları alınıp verirlerdi müzakere masasında baş tacı edilirlerdi.

PKK dışarıda TSK içeridedir. TSK mahkum ve PKK serbest ve güvencededir.

Hükümeti yıkmak isteyenler kötüdür de devleti yıkmak isteyenler mi iyidir?

Erdoğan için devletin yıkılması olağandır da hükümetin yıkılması mı tek sorundur.

Askeri vesayetten kurtulduklarını söyleyenler PKK kapanına kısıldıklarını bölücülük vasiliğine rıza gösterdiklerini ne zaman anlayacaklardır.

İmralı canisinin özgürlüğüne kavuşmasına Türkiye’nin müzakere masalarında çatı çatır bölünmesine sessiz duracak mısınız?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz