Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Şehit Annesinden Tepki

18 Mart 2013 Pazartesi, 16:41

DHA
Çanakkale Zaferi nedeniyle düzenlenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katıldığı törende konuşan şehit annesi Nuran Özer, Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ demeye kimin yüzü var?” dedi.

Bu sabah Trabzon’a gelen Bakan Bayraktar, valilik önünde Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra Sülüklü Mezarlığı’nda şehitliği ziyaret etti. Bayraktar, “Bu ülke insanı şehitlerine minnettardır. Şehitler, tarihin kalbidir” dedikten sonra mezarlara çiçek bıraktı, dua etti.

Bakan Bayraktar, şehitlik ziyaretinin ardından Çanakkale Zaferinin 98’inci yıldönümü nedeniyle Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Gazi Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa katıldı. Şehit aileleri adına söz alan şehit annesi Nuran Özer hükümet ve milletvekillerini eleştirdi. Özer, “Bir ana gencecik yavrusunu kınalayıp nasıl gönderir askere? Anasının kınaladığı o çocuk kocaman yüreğiyle sormayacak mı, ’Biz neden öldük?’ diye. Var mı verecek cevabınız buna? Mehmedimizin kanıyla suladığı vatan toprağını bu aşağılık ruhlu insanlar kirletti. İçiniz cız etmedi mi? Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ demeye kimin yüzü var?” dedi.

Bakan Bayraktar, şehit polis memuru Hakan Yavuz’un Devlet Övünç Madalyesini babası Nazım Yavuz’a verdikten sonra gazi er Emrah Mandralı’ya madalyasını taktı. Bakan daha sonra Trabzon Belediyesi’nce düzenlenen, ‘Destanlaşan Çanakkale’ adlı fotoğraf sergisinin açılışını yaptı, fotoğrafları inceledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.