PKK yandaşlarının saldırı anı kamerada

27 Şubat 2013 Çarşamba, 15:26
PKK yandaşlarının saldırı anı kamerada

Polis ekipleri, kendilerine atılan bombaları aldırmadan zırhlı araçtan çıkarak operasyon yapıp terör örgütü yandaşı 2’si çocuk 3 kişiyi yakaladı.

Terör örgütü yandaşları 15 Şubat olaylarındaki gözaltıları bahane ederek Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi’ndeki ara sokaklarda korsan gösteri yaptı. Polis ekipleri ise korsan gösteri yapanlara müdahale etti. Polis ekipleri vatandaşların güvenliğini sağlamak için zaman zaman zırhlı araçlarla ara sokaklarda devriye görevi yaptı. Terör örgütü yandaşlarının hedefi ise devriye görevi yapan polis ekipleri oldu. Mobese kameraları tarafından da anbean görüntülenen olayda sokak başlarında bekleyen törer örgütü yandaşı 3 kişi ellerindeki molotof bombalarını yakarak zırhlı polis araçlarına doğru atmaya başladı. Zırhlı araçtan inen polisler ise atılan bombalara aldırmadan örgüt yandaşlarını peşinden giderek 3 kişiyi yakalamayı başardı.

Olay yerinde yapılan aramada ise molotof bombası hazırlamakta kullanılan malzemeler ele geçirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan E.D.(21) ile yaşı 18’den küçük olan F.B. ve A.A. mahkemeye sevk edildi.
E.D’nin Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenci olduğu ve sokak eylemlerini organize etmek için Mersin’e geldiği öğrenildi. Öte yandan kalıcı bir rahatsızlığı olan E.D.’nin sürekli kullanması gereken ilaçların ise polisler tarafından temin edildiği ifade edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz